Geriatri Takip

Geriatri-Takip

Geriatri, yaşlanma sorunları ve yaşlılık hastalıkları üzerinde tıbbi bakım ve tedavi ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Yaşlılık hastalıkları üzerinde kurum bünyesinde istihdam sağlanırken, çok ciddi düzeyde hassasiyet gösterilmektedir. Yaşlı fizyolojisi ve yaşlı psikolojisi konusunda uzmanlığı olmasına dikkat edilerek, tercih edilen personele kurum içi eğitim sağlanmaktadır. Geriatri konusunda uzman hemşire kadromuzla ilaçların uygulanması, takibi ve bireylerin sürekli takip edilerek kurum doktorlarına sağlıklı bilgiler sunulması, doğru teşhisin ve doğru tedavinin uygulanmasına önemli bir katkı sağlamaktadır.

Kurumumuzda geriatri hemşireleri, misafirlerimizin fizyolojilerine dikkat ederek, kullanılmasında sakınca olan ilaçlarda hassasiyet göstermekte, bakım sürecinde yaşlı bakım elemanları tarafından yapılan öz bakımları denetleyerek, sıvı takipleri, pozisyonları ve vücut temizliklerini kontrol etmektedirler. Bakım aşamasında aspirasyon ve satrasyon takiplerini yaparak, idrar ve NGS sondası takarak, beslenme programlarını uygulayarak takibini yapmaktadırlar.

Yaşlı bakım süreci bir bütün olarak ele alındığında, kurumumuzdaki geriatri hemşirelerinin mesleki becerileri ve bilgilerini kurum prosedürlerine uygun bir şekilde uygulamaları, misafirimizin kurumumuzda konakladığı süre zarfında sağlık takibini olumlu bir yönde ilerletmek ve yaşam kalitesini maksimum seviyeye çıkarmaktadır.