Fikret Bayrak

Fikret Bayrak

Fikret Bayrak 21.10.1964 tarihinde Erzurum’un Uzundere ilçesi Kirazlı köyünde okuma yazmayı askerde öğrenmiş baba, okur yazar olmayan bir annenin 6 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi.

İlk okulu köyünde, ortaokulu Artvin ili Arhavi ilçesinde ablasının yanında, liseyi Erzincan’da tamamladı. 1982 yılında Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Fizik Kimya öğretmenliğini kazandı. 3. sınıfta iken tekrar üniversite imtihanına girerek Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümümü kazandı. 1988 yılında mezun oldu ve aynı yıl burslu okuduğu Vakıflar Genel Müdürlüğü Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğünde Memuriyete başladı.

1991 yılında Türkiye Kamu-Sen e bağlı Türk Büro-Sen Erzurum şubesini kurdu. Yılın en başarılı sendika şubesi seçildi. 1996 yılında İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü ne tayin edildi. 2000 yılında memuriyetten istifa etti. Aynı yıl Set Betoya’da özel sektörde iş hayatına başladı. 2002 yılında Set Group’un sektörden çekilmesi nedeniyle iş hayatı kendi işyeri dışındaki kısmı sona erdi.

1998 yılında evde hasta ve yaşlı bakım amaçlı kurulan şirket, 2002 yılında Beylerbeyi’nde Asude Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezini açarak, sektöre giriş yaptı. 2008 yılında Çemberlitaş da Vuslat Ocakbaşı Restaurant’ı faliyette geçirerek gıda sektörüne de giriş yaptı.

2012 yılında gıda sektöründen çıkarak Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan ikiz çocuklarımın ülkemize dönmesi nedeniyle Şişli ilçesinde Asude 2 Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi faaliyete girerek huzurevi sektörüne başladı. 2018 yılında ise Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi’nin Çamlıca Şubesi faaliyete başladı. Aynı süre içerisinde Silivri Çantaköy’de ormanın içinde 12 dönümlük alanda yaşlı tatil köyü projelendirilip %70 itibariyle bitmiş durumdadır.

2018 yılı itibariyle kurumsallaşma ile ilgili olarak uluslararası standartlarda altyapı hazırlanmıştır. 2025 yılı itibariyle ülkemizde sektörün en önemli oyuncusu olmak için çalışmalar son sürat devam etmektedir.