Tarihçemiz

Tarihçemiz

Asude Ailesi, 1998 yılında, mevcut sosyal yapı, şehirleşme, ekonomik seviyelerinde gördüğü etkileri giderebilmek, yaşlılara evde hizmet verebilmek amacı ile bir doktor, bir eczacı, bir işletmeci ve yeterli sayıda hemşirelerden oluşan bir yatırımcı gurubu ile evde (yerinde) sağlık, bakım konularında iş hayatına başladı.

Zaman içinde önemli iş insanlarının ve sosyal yapılanmanın da ihtiyaçları göz önüne alınarak kurumsallaşmaya gitmenin daha iyi hizmet vermenin adresi olacağı görüşü ile 2002 yılı itibariyle Beylerbeyi’nde 32 yatak kapasiteli bir müstakil köşk de “Asude Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi “olarak ilk kurumumuz açıldı. 

2012 yılında daha büyüyen ve talepleri de değerlendirme çabasında olan kurumumuz Şişli / Mecidiyeköy’de 63 yatak kapasiteli ikinci şubemiz hayata geçti. 

2018 yılında Beylerbeyi şubemiz, günün ihtiyaçları doğrultusunda, yeniden yapılandırılarak 60 yatak kapasiteli olarak Çamlıca da yeni hayatına başladı. 

Bu arada dünya ve ülkemizde bu sektörün önemi ve sorunlarının daha iyi izlenebilmesi ve yeni yatırımlara yön verebilmek için bugün finans müdürümüz ile idari ve satın alma müdürlüğünde bulunan aile bireyleri ABD Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans tezlerinde “Yaşlı Bakımını” işlemişler ve sektörümüzün bu yönüne ışık tutma yolunda çalışmaktadırlar. Bu çalışmalar meyvelerini vermekte olup bugün Asude Kurumları “Yaşlı Tatil Köyü”, “Şehirde Bir Arada Yaşam” gibi önemli yatırımların eşiğindedir.