Şişli VİP Şubesi

Şişli VIP Şubesi

Şişli VIP Şubemiz

İstanbul’un Avrupa Yakası Şişli’de yer alan ve Türkiye’de bir ilk olan ASUDE VIP Huzurevi, her detayı misafirlerimiz için özel olarak düşünülmüş ve tasarlanmıştır. Şişli hastaneler bölgesinde yer alan şubemiz, 700 m2 kullanım alanına sahip bahçenin yanı sıra aynı zamanda 4200 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Şubemizin 5. ve 6. katı, misafirlerimize 5 yıldızlı oteli aratmayacak kadar rahat ve konforludur.

Odalarda antibakteriyel havalandırma sistemi, VRV klima sistemi, her oda içerisinde 5 m2 büyüklüğünde banyo ve WC, gardırop, televizyon, komodin, mini buzdolabı, lavabo, özel olarak tasarlanmış olan yatak, son teknolojiye sahip hemşire çağrı sistemi özel olarak hazırlanmıştır. Ayrıca odalarda kullanılan PVC zemin kaplama, sandalye, koltuk ve yatak gibi tüm eşyalar özel boyalı ve özel üretim olmakla birlikte aynı zamanda antibakteriyel eşyalar olmaktadır. Ayrıca otel katlarında kalan misafirlerimiz, hasta katlarından izole edilerek sağlık açısından hiçbir tehdit unsuru bulunmayan alanlarda huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürdürmektedir.

Misafirlerimizin Rahatlığı Öncelikli Hedefimiz!

ASUDE Şişli VIP şubesi, misafirlerimizin rahatlığı amaçlanarak kusursuz ve her detayı düşünülerek tasarlanmıştır. Her katta tüm misafirlerimizin kullanabileceği 80 m2 ortak alan mevcuttur. Bu ortak alanda misafirlerimizin keyifli vakit geçirebilmeleri için sosyal aktivitelerin yanı sıra kapalı kış bahçesi, ortak oturma alanları mevcuttur. Ayrıca bu ortak alanda hemşire bankosunda her durumda anında müdahale edebilmek için acil müdahale gereçleri bulundurulmaktadır.

Binanın her katta 9 odadan oluşan otel katları 2 katta toplam 34 oda kapasitesi sunmaktadır. Her an temiz ve hijyenik bir ortam sunan ASUDE Şişli VIP Huzurevi, aynı zamanda misafirlerine diyetisyen kontrolünde hazırlanmış günlük yemek menüsü ve uzmanlar eşliğinde 24 saat boyunca fizyoterapi sağlık hizmetleri de sunmaktadır.

Güneş enerjili sistem sayesinde 7/24 odalarda ve ortak alanlarda sıcak su imkânı vardır. 110 kişi kapasiteli modern yemekhane, endüstriyel mutfak tasarımı, 2 tane 8 kişi kapasiteli asansör ve 1 adet sedye asansörü misafirlerimizin her yönden rahatlığı azami düzeyde düşünülerek binamız dizayn edilmiştir. Tüm bunların yanı sıra binamızdaki otomasyon sistemleri, engelli misafirlerimiz de göz önünde bulundurularak “engellilerin erişebilirlik” yönetmeliği standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Abdesthane ve mescit gibi alanların da bulunduğu binamızda, değerli misafirlerimiz ihtiyaç duyduklarında kafeterya ve kuaför gibi hizmetlerden de faydalanabilmektedir. 7/24 güvenlik sistemleri ile izlenen ve aynı zamanda giriş kapısında sürekli güvenlik görevlisinin bulunduğu ASUDE Şişli VIP Huzurevi binamızda çamaşırhane ve ütü odası gibi alanların yanı sıra misafirlerimizin kaldığı süre boyunca bavullarını güvenle muhafaza edebileceğimiz bavul odası bulunmaktadır.

Acil durumlarda her türlü ekipman ve personelin bulunduğu binamızda, misafirlerimiz mesai saatleri içerisinde ihtiyaç duyduğunda ayrıca doktor ve hemşire hizmeti alabilmektedir. Ayrıca otel katında kalan misafirlerimizin ziyaretçileri geldiğinde kafeteryada keyifli vakit geçirme imkanları vardır.

Özel Bakım ve Tedavi İhtiyacı Olan Misafirlerimiz İçin Özel Mobilize Alanlar!

 ASUDE Şişli VIP Huzurevi binamızın 3. ve 4. katı yarı mobilize ya da tam mobilize olarak tasarlanarak nörolojik ve dahili yani Geriatri hastalıkları sebebi ile özel bakım ihtiyacı duyan yaşlılarımız için özel olarak hazırlanmıştır. Bu katlarda hava sirkülasyonunu en temiz ve en sağlıklı şekilde sağlayabilmek adına VRV klima sistemi ve odaları aynı ısıda tutan antibakteriyel sistemler kullanılmıştır. Ayrıca bu katlardaki odaların her birisi filtreler ile koruma altına alınarak yaşlılarımıza virüs ve benzeri gibi hastalıklara karşı güveni ortamlar oluşturulmuştur.

Tıpkı otel katlarında olduğu gibi bu katlarda da ortak alanlar mevcuttur. Tüm odaların zemin kaplaması, duvar boyası ve eşyaları özel imalat olmakla birlikte aynı zamanda antibakteriyel özelliktedir. Odalardaki yataklar özel tasarım olup baş ve alt kısmı kalkan, hem hasta yatağı hem de baza özelliği bulunan yataklardır.

Yaşlılarımızın güvenli için yatakların yanlarına düşmeyi engelleyen ve gündüz gizlenebilen yatak korumalıkları bulunmaktadır. Erişebilirlik ve Huzurevi Yönetmeliği’ne göre düzenlenmiş olan bu katlarımızda; 2 tane 8 kişilik ve 1 tane sedye için olmak üzere toplamda 3 adet asansör bulunmakla birlikte fizik tedavi, kafeterya, yemekhane ve bahçe gibi ortak alanlarda kolay geçişi sağlayan alanlar mevcuttur.

Otel odalarında olduğu gibi mobilize odalarımızda da 5 m2 genişliğinde banyo ve WC, komodin, masa, sandalye, koltuk ve gardırop mevcuttur.  Ayrıca hemşire bankosunda sürekli hemşire, yaşlı bakım personeli ve acil yardım gereçleri bulunmaktadır. Housekeeping hizmetleri sayesinde de odalar sürekli dezenfekte edilerek temiz tutulmaktadır.

Yemekhaneye inmek istemeyen yaşlı misafirlerimize servis arabaları ile odalarına sıcak yemek servisi yapılabilmektedir. Ayrıca katların ortak alanlarında her an sıcak içecek servisi, temiz su sebili bulmak mümkündür. Oda aydınlatmaları, yaşlılarımızın sağlık durumları gözetilerek en iyi şekilde ayarlanmaktadır. Mobilize edilen 2 katta toplamda 9 yatak odası vardır ve 52 misafir kapasitelidir.

ASUDE Şişli VIP Huzurevi’nde Konforunuz İçin Her Detay Düşünüldü

Binamızda yaşlı misafirlerimizin kalacağı odalar gibi teknik kullanım alanlarının da tasarımı özel olarak, üst düzey konforda dizayn edilmiştir. Binamıza döner kapıdan girdiğinizde sol tarafta güvenlik odası, sosyal inceleme müdür odası, fizik tedavi odası yer alır. Giriş sol tarafında sunum odası, İnsan Kaynakları, çok amaçlı toplantı ve eğitim odası mevcuttur. Ayrıca giriş kapısından girdiğinizde sizi karşılayan bir resepsiyon vardır.

45 m2 büyüklüğünde endüstriyel mutfak, soğuk hava deposu, yemekhane, abdesthane, mescit, diyetisyen odası, personel girişi, duşlu personel soyunma odaları, bavul odası, çamaşırhane, ütü odası, teknik oda, kazan dairesi, su depoları ve garaj gibi teknik alanlar misafirlerimizin kullanım alanını daraltmamak için bodrum katında konumlandırılmıştır.

Binanın 1. ve 2. katında palyatif bakım odaları bulunmaktadır. Bu odalar tamamen yoğun bakım ortamı olarak tasarlanmıştır. Odalardaki yataklarda ek olarak yükselip alçalma özelliği olan yataklar eklenmiş ve tıpkı diğer odalarda olduğu gibi antibakteriyel sistemler kurulmuştur.

Binanın 1. katı tamamen yoğun bakım sonrası bakım için hazırlanmış olduğundan bu katta oksijen, vakum, temiz hava sistemi gibi sistemler kullanılarak her aşamada yaşlılarımıza özel ve palyatif bakım hizmeti sunulur. Bu katlarda sağlık personellerinin giriş ve çıkışları yaşlılarımızın sağlığı açısından son derece kontrollü ve hassas şekilde sağlanır.

Binamızın 2. katı da aynı tasarım ve özelliklerine sahiptir. Ancak 1. kat, tamamen yoğun bakım ve palyatif ihtiyacı olan yaşlılarımıza hizmet verirken 2. katımızda düzenli ve aralıklı olarak palyatif bakım ihtiyacı olan yaşlılarımıza hizmet verilmektedir.

Ulaşımı Son Derece Kolay ve Merkezi Bir Konumda Sizlere En İyisini Sunuyoruz!

Türkiye’de eşi benzeri olmayan VIP Huzurevi, ASUDE farkı ve kalitesi ile sizlere İstanbul Avrupa yakasında bulunan Şişli ilçesinin ulaşımı en kolay olan noktasında hizmet vermektedir. Metrobüs, metro, otobüs ve minibüs gibi tüm toplu taşıma araçları ile hızlı ve kolay ulaşım sağlayabileceğiniz güzergahta olan ASUDE Şişli VIP Huzurevi binamız; aynı zamanda TEM ve E-5 karayollarına oldukça yakın bir mesafededir.

Yaşlı misafirlerimizin her an sağlık ihtiyacı duyabileceği ihtimalini göz önünde bulundurularak konumu özellikle belirlenmiş olan binamız; hastaneler bölgesinde olup Türkiye Hastanesi, Kolan Hastanesi, Cemil Taşçıoğlu Hastanesi, Şişli Memorial, Şişli Etfal Hastanesi, Amerikan Hastanesi ve Florence Nightingale Hastanesi gibi büyük hastanelere oldukça yakın mesafededir.

Ayrıca yaşlı misafirlerimizin tüm tahlil ve tetkik gibi sağlık ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz “Ahenk Laboratuvarı” da binamızın hemen yanında yer almaktadır.