Özel Huzurevi Fiyatları

Özel Huzurevi Fiyatları

Yazı İçeriği

Özel huzurevi fiyatları, kurum içerisinde çalışan personellerin niteliği ve sayısına, konumuna, tesis içerisindeki imkanlara, oda sayısına ve türüne, beslenme seçeneklerine ve daha birçok farklı etkene bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen yönetmeliğe göre, bir huzurevinde doktor, hemşire, psikolog ve sosyal hizmeti bulunmak zorundadır. Özel huzurevlerinde, bunlara ek olarak, diyetisyen, fizyoterapist gibi farklı alanlardan da uzmanlar bulunabilmektedir.

Tesisin sunduğu imkanların ne olduğunun yanı sıra, huzurevinde konaklamayı düşünen kişinin ihtiyaç duyduğu bakımlar ve kişisel tercihleri de fiyatın artmasına ya da azalmasına sebep olabilir.

Bu nedenlerle, huzurevi tercihi yaparken mutlaka iyi bir araştırma yapılmalıdır. Araştırma sürecinde, önceden huzurevi aranarak bilgi alınabilir, hatta mümkün ise tesis ziyaret edilerek imkanlar bizzat görülebilir.

Özel Huzurevi Fiyatları 2021

Özel huzurevi fiyatları, lüks huzurevi fiyatlarına göre daha fazla olabilmektedir fakat uygun fiyatlı özel huzurevleri bulmak mümkündür.

Özel huzurevleri, yaşlıların karşılaştıkları günlük sorunlarla baş etmelerinde yardımcı olmak ve genel sağlık durumlarını mümkün olan en iyi seviyede tutmak için önemli bir hizmet sağlarlar. Huzurevinde kalan yaşlıların haftanın her günü ve her saati profesyonel sağlık ve bakım hizmetlerine erişimi vardır. Bu nedenle, birden fazla hastalığı olan ya da günlük işlerini yerine getirmekte zorlanan yaşlılar tarafından tercih edilebilmektedir.

Özel huzurevinde kalabilmek için bazı şartlar vardır. Bunlar, 55 yaş ve üstü olmak, hastaneden alınmış, huzurevinde kalınmasında sakınca olmadığını belirten bir sağlık raporu almak, herhangi bir madde veya alkol bağımlısı olmamaktır. Bazı özel huzurevlerinde, kurumun kendi belirlediği şartlar da olabilmektedir. Bu şartları öğrenmek adına kurum ile iletişime geçmek gerekir.

Özel huzurevlerinde kalan kişiler özel huzurevi fiyatlarını aylık olarak ödemektedir. Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi’nde hem huzurevi hem de yaşlı bakım hizmetleri verilmektedir. Fiyatlar, tesisimizde konaklama yapan yaşlıların kişisel bakım gereksinimlerine veya kişisel tercihlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Avrupa ve Anadolu Yakası Huzurevleri birer tane olmak üzere toplam iki şubemiz vardır. Ataşehir Huzurevi arayanlar bizimle iletişime geçebilir. Hizmetlerimiz ve fiyatlarla ilgili detaylı bilgi almak için merkezlerimize danışabilir ve tesisimizi görmeye gelebilirsiniz.