Lüks Huzurevi Fiyatları

Lüks Huzurevi Fiyatları

Yazı İçeriği

Lüks huzurevi fiyatları, diğer huzurevi fiyatları ila kıyaslandığında daha pahalı olmaktadır. Bunun sebebi, huzurevlerinde standart olarak sağlanan hizmetlerin yanı sıra ek hizmetler ve imkanlar da sağlamalıdır.

Lüks huzurevlerinde kişisel tercihlere göre oda seçimi yapılması, özel bir beslenme programı hazırlanması, çok çeşitli sosyal aktivitelere katılım imkânı gibi ek seçenekler mevcut olabilmektedir.

Lüks Huzurevi Fiyatları 2021

Yaşlandıkça bakıma ihtiyaç duyan ya da farklı hastalıklarla mücadele eden yaşlılar huzurevinde kalarak gerek duydukları hizmetlere 7/24 erişebilmektedir. Ancak, huzurevi fiyatları birbirinden çok farklı olabilmektedir. Huzurevinde sağlanan hizmetler, tesis içerisindeki imkanlar, tesisin konumu gibi birçok farklı etken fiyatların belirlenmesine etki etmektedir. Bunlara ek olarak, kişinin ihtiyaç duyduğu bakım türü, tercih ettiği konaklama şekli gibi kişiye özel durumlar da fiyatlarda farklılığa sebep olmaktadır.

Yaşlılıkta ihtiyaç duyulan hizmetlerin karşılanmasının yanı sıra, bazı kişisel tercihler de huzurevi seçerken etkili olmaktadır. Özellikle maddi durumu iyi olan yaşlılar lüks huzurevlerini tercih edebilmektedir. Yine de hangi huzurevinde kalınacağına karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmak hatta mümkünse gidip tesisi görmek daha bilinçli bir karar alınabilmesini sağlar.

Huzurevlerinin ne kadar lüks olduğunu belirleyen ölçütler konfor, beslenme programları, tesis özellikleri ve sosyal aktivitelerdir.

Konfor anlayışı kişiden kişiye değişebilmektedir. Bu nedenle lüks bir huzurevi, farklı tercihlere uygun seçenekler sunuyor olmalıdır. Örneğin, bazı insanlar tek kişilik odaları tercih ederken bazıları birden fazla kişi ile kalmayı tercih edebilir.

Beslenme programı, özellikle yaşlıların genel sağlığı için daha da önemlidir. Lüks huzurevlerinde beslenme programları diyetisyenler tarafından kişiye özel bile hazırlanabilmekte ve çok çeşitli olabilmektedir.

Tesisin konumu, sahip olduğu yeşil alanlar, büyüklüğü, eğlence alanları, konaklayan kişi sayısı gibi tesis özellikleri de huzurevleri arasında çok büyük farklılıklar gösterebilmektedir.

Son olarak ise, sosyal aktiviteler, huzurevlerinde dikkat edilmesi gereken önemli ölçütler arasındadır. Lükse huzurevlerinde, kişilerin katılabileceği hem fiziksel hem zihinsel pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinliklere örnek olarak, satranç, yapboz gibi oyunlar, gezi günleri, sinema ya da tiyatro gösterimleri, müzik dinletileri verilebilmektedir. Etkinlik imkanlarının fazla olması yaşlıların sosyal ve psikolojik olarak iyi durumda olmalarını sağlar.