Kartal Huzurevi

Kartal Huzurevi

Yazı İçeriği

Kartal huzurevi tercihi yaparak ile Asude Yaşam Merkezi’nin sunduğu konforda evinizin konforunu güvenle yakalayabilirsiniz.

Günümüzde hem yaşlılar hem de yaşlı yakınları için huzurevleri sıklıkla merak edilen konulardan birisi haline gelmiştir. Belirli bir yaşın üzerinde olan, kimsesiz ve hasta olan yaşlıların bakım ve sağlık hizmetlerini üstlenen kurumlara “Huzurevi” adı verilmektedir.

Günümüzde hem özel hem de devlet himayesi altında hizmet veren sayısız huzurevi bulunmaktadır. Devlet huzurevleri ve özel huzurevi kuruluşları arasında birtakım fiyat ve kabul şartları gibi konularda farklılıklar olsa da tüm kurum ve kuruluşlar ortalama olarak kalite değişse de aynı hizmetleri sunan ve yaşlılara hem barınma hem de sağlık ve bakım hizmeti sunan yerlerdir.

Huzurevi Ücretli mi?

Huzurevi fiyatları, her huzurevine göre hatta devlete bağlı ya da özel olarak faaliyet gösterme şekline göre bile değişkenlik göstermektedir. Eğer söz konusu devlete bağlı olarak hizmet veren bir huzurevi ise burada ücretten söz edilmemektedir. Şöyle ki; Türkiye genelinde devlete bağlı olarak hizmet veren huzurevleri tamamen ücretsiz olduğundan yaşlılardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Özel olarak hizmet veren huzurevi kuruluşlarının fiyatları ise her sene başında yeniden düzenlenmektedir. Zira özel olarak hizmet veren huzurevlerinin kendi bünyelerinde sundukları hizmetlere göre de fiyatları değişkenlik göstermektedir. Oda özelliği, huzurevinin sağladığı imkanlar, bireylere sunulacak olan sağlık hizmetleri ve eğer bireylerin ihtiyacı var ise yaptırılan tahliller gibi tüm ayrıntılar fiyatların değişken olmasına ortam hazırlamaktadır.

Kartal Huzurevi Şartları Nelerdir?

Huzurevlerinin kabul şartları devlet ve özel kuruluşlara göre değişkenlik gösterir. Devlet huzurevlerinde kabul yaş şartı 60 iken, özel huzurevlerinin yaş şartı 55 olmaktadır. Yaş şartı haricinde genel olarak tüm huzurevleri Parkinson hastalığı, demans ve benzeri gibi hastalıkları olan, kimsesiz ve bakıma muhtaç olan kişileri ya da hastalığı olmasa bile kimsesiz olan ve hayatının geri kalan kısmını yaşıtlarıyla sosyal bir ortamda geçirmek isteyen kişileri kabul etmektedir.

İstanbul huzurevleri denildiğinde, Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi’nin şubesi olan Kartal huzurevi gelmektedir. Üst düzey kalite ve konforda yaşlı misafirlerine kucak açan Kartal huzurevi, aynı zamanda 7/24 güvenlik sistemi ve sağladığı konfor ile evinizin konforunu aratmayacak ortamı sizlere sunmaktadır.