Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Yazı İçeriği

Huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi, yaşlıların yaşamlarını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde devam ettirebilmeleri için tüm ihtiyaçlarını karşılayan kuruluştur.

Huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi, yaşlı ve kimsesiz olan bireylerin hem bakım hem de sağlık ihtiyaçlarını karşılayarak bireylerin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri içi gerekli tüm desteği uzman kadrosu ile vermektedir.

Bakacak kimsesi olmayan, hastalıkları olan ve belirli bir yaş sınırını geçmiş olan yaşlı vatandaşlar için yaşamlarını devam ettirmek oldukça zor hale gelirken aynı zamanda bu yalnızlık sosyal yoksunluk da çekmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle de huzurevleri yaşlı bireylerin mutluluğu, refahı ve sağlığı için son derece önemli yaşam alanları haline gelmiştir.

Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Ne İş Yapar?

Huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi; yaşlı vatandaşların yaşamlarını sağlıklı ve huzurlu bir şekilde devam ettirebilmeleri için bakım, sağlık ve rehabilitasyon hizmetleri sunan yatılı kuruluştur. Hasta olmayan ve kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilen yaşlı vatandaşların yanı sıra aynı zamanda hasta ve yatağa bağımlı olan bireyler için de huzurevi ve yaşlı bakım merkezi kapsamında özel bakım ve sağlık hizmetleri sunulmaktadır.

Huzurevinde tüm sağlık ve rehabilitasyon hizmetleri alanında uzman hekimler, hasta bakım personelleri ve hemşireler tarafından gerçekleştirilir. Tüm hizmetlerin temel amacı öncelikle bireylerin yaşamlarını huzurla, sağlıkla ve konforlu bir şekilde geçirebilmelerini sağlamaktır.

Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Kabul Şartları

Birçok ilde bulunan kuruluşlar gibi İstanbul huzurevleri ve yaşlı bakım rehabilitasyon merkezleri için de birtakım kabul şartları bulunmaktadır. Yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde kalabilmek için öncelikle bireylerin 60 yaş ve üzerinde olması, ruh sağlığının yerinde olması, zihinsel ya da bedensel rahatsızlığından dolayı özle ilgi ve bakıma ihtiyacı olması gereklidir.

Tüm bunların yanı sıra diğer vatandaşların sağlığı güvenli için bireylerin alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılığı ya da bulaşıcı hastalığı olmamalıdır. Huzurevi fiyatları ise yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde verilen hizmetlere göre değişmektedir. Devlet huzurevlerine göre özel huzurevi ve rehabilitasyon merkezlerinin fiyatlarının da sunulan hizmetlerin kalitesi neticesinde daha yüksek olduğunu söylemek mümkündür.