Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi

Yazı İçeriği

Huzurevi ve yaşlı bakım merkezi, kimsesiz ve hasta olan yaşlıların bakım ve sağlık ihtiyaçlarını karşılayan ve aynı zamanda sosyal ortam oluşturan yerlerdir.

Huzurevi ve yaşlı bakım merkezi, gerekli şartları taşıyan ve kimsesiz olan yaşlı bireylerin bakım ve sağlık ihtiyaçlarını uzman kadro ile karşılayan kuruluşlardır. İstanbul huzurevleri arasında hem devlete bağlı olarak hem de özel olarak hizmet veren sayısız kuruluş vardır.

Özellikle kimsesi olmayan ve bakıma muhtaç olan yaşlı vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayan huzurevleri, aynı zamanda yaşlı vatandaşlara keyifli ve konforlu vakit geçirebilecekleri sosyal bir ortam oluşturan yerler olduğundan yaşlıların huzurlu ve mutlu olabilmesi için de önemli kuruluşlar haline gelmiştir.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi: Huzur Evinde Kalmanın Şartları Nelerdir?

Huzurevinde kalabilmek için hem devlet hem de özel huzurevi kuruluşları için belirli şartlar vardır. Öncelikle huzurevine kabul edilebilmeniz için 60 yaş ve üzerinde olmanız gereklidir. Bunun yanı sıra vatandaşların hem ekonomik hem de sosyal açıdan durumunun kötü olması da aranan şartların başında gelir. Zira huzurevleri ve yaşlı bakım merkezleri, yaşlı vatandaşlar için sosyal ortam sağlamak adına da önemli bir misyona sahiptir.

Diğer yandan bireylerin akıl sağlığının yerinde olması, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılıklarının olmaması, herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmaması, kendi ihtiyaçlarını kısmen de olsa karşılayabiliyor olması huzurevinde kalmak için aranan temel şartlardır.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi: Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evleri Nereye Bağlı?

Türkiye’de hem devlet bünyesinde hem de özel olarak kendi bünyesinde hizmet veren çok sayıda huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi bulunmaktadır. Her ne kadar devlet huzurevleri ile özel huzurevleri arasında birtakım ufak da olsa işleyiş farklılıkları olsa da hem devlete bağlı hem de özel yaşlı bakım evleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir.

Tüm huzurevleri ya da diğer adıyla yaşlı bakım evleri Aile Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet verse de huzurevi fiyatları, özellikle özel huzurevlerinin sunduğu hizmet kalitesine ve hizmet çeşitliliğine göre farklılık gösterebilmektedir.

Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi, birçok noktada bulunan şubesiyle sizlere hem özel hem de daha üst kalitede olan VIP huzurevi hizmetlerini olabilecek en uygun fiyatlarda hizmet kalitesinden ödün vermeden güvenli hizmet sunmaktadır.