Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri

Yazı İçeriği

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi, alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile yaşlı misafirlerine çok yönlü bakım sağlık hizmetlerini üst düzey kalite ve güvenle sunar. Yenilikçi ve insan sağlığına önem veren misyonumuz sayesinde tüm misafirlerimizin sosyal bir ortamda yaşamlarının devam etmesinin yanı sıra önceliğimiz sağlıklı ve konforlu bir ortamda tüm ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasıdır.

Hasta ve bakıma ihtiyacı olan ya da kimsesi olmadığı için hayatının geri kalan kısmını yaşıtlarının olduğu bir sosyal ortamda geçirmek isteyen misafirlerimize yaşlı bakım evi merkezi hizmetlerini uzman kadromuz ve geliştirilmiş imkanlarımız ile üst düzeyde, ilgi ve şefkatle misafirlerimize sunmaktayız.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Yaşlının Kendi Ortamına Sosyal Ziyaret

Huzurevleri, yaşlı bireyler ve yakınları tarafından sıklıkla araştırılan bir konu olsa da aynı zamanda tercih edilen kurumun kalite ve güvenliği açısından hem yaşlı bireylerin hem de yakınlarının ilk aşamada birtakım soru işaretlerinin olması son derece normaldir. Bizler hem bu soru işaretlerini gidermek hem de huzurevi kabul şartları uygun olarak kurumumuza kabul edilen misafirlerimizin ihtiyaçlarını tam olarak tespit edebilmek amacıyla sosyal hizmet uzmanlarımız eşliğinde ücretsiz olarak yaşlının kendi ortamında ziyaretini sağlamaktayız.

Yapılan ziyaret esnasında hem yaşlı misafirimiz hem de var ise yakınları ile detaylı görüşmeler uzmanlarımız tarafından sağlanır. Bu görüşmeler ve ziyaret ile misafirimizin güvenliği ve konforu için kat sayısı, oda özellikleri ve en doğru arkadaş ortamı için tüm gereklilikler belirlenerek misafirimizin transferi başlar.

Misafirlerimizde kararlarını aniden değiştirmelerine neden olacak Alzheimer ya da demans gibi sağlık sorunları söz konusu ise bu durumda uzmanlarımız profesyonel yaklaşım ile misafirlerimizi ikna ederek sorunsuz bir transfer süreci oluşmasını sağlar.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Yaşlının Kuruma Uzman Eşliğinde Transferi

Misafirlerimizin kurumumuza transferi öncesinde uzmanlarımız tarafından detaylı bir transfer programı hazırlanır. Transfer sırasında ambulans gerekli olup olmadığı, bireyin kuruma ait araçlarla alınıp alınmayacağı ya da transfer sırasında bireyin takip edilmesi gereken rahatsızlığı olup olmadığı önceden belirlenir.

Transfer zamanı geldiğinde belirlenen tüm detaylar doğrultusunda varsa bir yakını ve uzmanlarımızın eşliğinde misafirimizin kurumumuza transfer işlemi gerçekleştirilir. Bu sırada kurumda da bireyin adaptasyon sürecini hızlandırmak için karşılama personelleri şefkatli ve güler yüzlü bir şekilde bekleyişte olurlar.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Doktorlarımız Tarafından Medikal Takip

İstanbul huzurevleri arasında lider bir kurum olarak bizler misafirlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tüm imkanları profesyonel kadro ile misafirlerimize sunmaktayız. Tüm Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi huzurevi şubelerimizde birer tane nöroloji ve dahiliye uzmanı daima bulunmaktadır. Doktorlarımız, misafirlerimizin tüm hastalık takibini yapmakla birlikte aynı zamanda bu branşlardaki tahlil ve tetkikler de misafirlerimizin konfor alanında yani kurum içerisinde yapılabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra misafirlerimizin ilaç raporlarının süresinin takibi, ihtiyaç duyan misafirlerimizin hasta bezi ya da mama raporları takibi de kurum içerisinde misafirlerimizin yerine takip edilerek düzenlenir.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Geriatri ve Takip

Kurumumuz bünyesinde hizmet veren hemşirelerimiz aynı zamanda geriatri alanında uzman ve tecrübeli olmakla birlikte aynı zamanda prosedürler eşliğinde kadroya dahil edilmiş olan çalışanlardır. Yaşlı misafirlerimizin fizyolojik ihtiyaçlarından ilaç takiplerine, sıvı takiplerinden vücut temizliklerine, beslenme programlarından sonda ve idrar takibine kadar ihtiyaçları doğrultusunda tüm işlemler geriatri hemşirelerimiz tarafından özenle ve şefkatle gerçekleştirilir.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Yaşlılara Sosyal ve Psikolojik Destek

Yaşlı bakım evi hizmetlerimizde öncelik verdiğimiz alanlardan birisi de misafirlere sosyal ve psikolojik destek hizmetimizdir. Misafirimizin yeni yaşam alanına ve sosyal çevresine uyum sağlayabilmesi adına özellikle uyum sağlamakta zorlanan misafirlerimize sosyal hizmet uzmanlarımız tarafından sosyal ve psikolojik destek hizmetleri sunulmaktadır.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Öz Bakım

Bizler için misafirlerimizin kendilerini huzurlu ve mutlu hissetmelerinin bir yolu da öz bakım hizmetlerimizdir. Dolayısıyla da özellikle Parkinson ve als gibi hastalıkları olan ya da yatağa bağımlı olan diğer misafirlerimizin öz bakımları özenle ve sevgiyle uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir.

Öz bakım hizmetleri kapsamında misafirlerimizin fizyolojik, psikolojik ve psikolojik açıdan kendilerini rahat hissetmeleri amacıyla vücuttaki kötü kokuları gidermek, fiziksel imajın geliştirilmesini ve istekleri doğrultusunda değiştirilmesini sağlamak için tüm öz bakım ihtiyaçlarını gidermekteyiz.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Yara Bakımı

Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi, profesyonel ve üst düzey kaliteye sahip bir özel huzurevi kuruluşu olarak tecrübeli kadrosu içerisinde yara bakımı alanında da tecrübeli ve uzman personellere yer vermektedir. Farklı nedenlerden dolayı vücudunda yara olan misafirlerimizin yaralarının evresi uzmanlarımız tarafından tespit edilir ve daha sonrasında en etkili ve doğru tedavi yöntemi ile düzenli olarak yara bakımları ve sık aralıklar ile takipleri gerçekleştirilir.

Yaşlı bakım evi bünyemizde kullanılan tüm ürünler üst kaliteye sahip malzemeler olmakla birlikte aynı zamanda gerekli durumlarda misafirlerimize protein ve vitamin ağırlıklı besinler ile glutamin takviyesi de yara bakımı kapsamında yapılmaktadır.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Yatarak Fizik Tedavi

Tüm Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi şubelerimizde misafirlerimize gerekli durumlarda yatarak fizik tedavi hizmetleri uygulanmaktadır. Uzmanlarımız tarafından kişiye özel olarak hazırlanan tedavi programı doğrultusunda misafirlerimizin sıkıntılarının ortadan tamamen kaldırılması ya da minimalize edilmesi öncelikli amacımızdır.

Hemipleji, ALS gibi fiziksel engele sahip hasta misafirlerimize, Alzheimer ve Demans gibi kronik hastalıkları olan misafirlerimize ya da hiçbir hastalığı olmamasına karşın yaşlılığa bağlı olarak fiziksel güç kaybı yaşayan misafirlerimize kurumlarımızda detaylı değerlendirme ve tespit sonrasında en etkili fizik tedavi programları kişisel olarak hazırlanır.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Palyatif Yoğun Bakım Sonrası Hizmet

Palyatif yoğun bakım hizmetleri, misafirlerimizin sağlığını doğrudan etkileyen dolayısıyla da son derece hayati önem taşıyan bir hizmet olduğundan bu konuda kurum olarak son derece tecrübeli ve işinde uzman olan kişilerle hizmet vermekteyiz.

İlaçlara bağlı olarak oluşan yan etkilerin ortadan kaldırılması, kusma ve bulantı şikayetlerinin giderilmesi için gerekli takviyelerin yapılması, solunum güçlüğü çeken misafirlerimizin solunumlarının rahatlatılması, beslenme desteğinin misafirlerimize uygun sağlanması ve misafirlerimizin yaşamlarının son dönemlerinde bakım ihtiyaçlarının giderilmesi gibi tüm hizmet kalemleri palyatif yoğun bakım sonrası hizmetlerimiz kapsamında yer alan hususlardır.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Kurum Dışı Sağlık Hizmet Takip ve Refakat

Huzurevi bünyemizde faaliyet gösteren tüm şubelerimizde nöroloji ve dahiliye uzmanları kadrolu olarak hizmet vermekte olup gelişmiş imkanlarımız doğrultusunda tüm sağlık hizmetleri kurum içinde verilebilmektedir. Ancak misafirlerimizin acil bir sağlık sorunu yaşadığında hızlı sonuç alabilmek adına kurumumuz özel hastane ve özel laboratuvar ile anlaşma sağlamıştır.

Söz konusu anlaşmalar doğrultusunda misafirlerimizin hastane ortamında muayene ve tedavi edilmesi gerektiğinde misafirlerimiz özel ambulans ile uzmanlarımızın refakatinde sevk edilerek gerekli tüm işlemlerin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi kurumumuz tarafınca sağlanmaktadır.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Yaşlılarda Uygun Beslenme

Kurumumuzda yaşamlarını devam ettiren tüm misafirlerimizin emboli ve benzeri gibi sağlık durumları yakından takip edildiğinden uymaları gereken beslenme programı da bizim kontrolümüz dahilinde ilerlemektedir. Misafirlerimizin sağlık sorunlarına, mevcut durumlarına ve fiziksel özelliklerine uygun şekilde her gün 3 ana öğün ve 2 ara öğün yemek ikram edilir.

Damardan beslenen misafirlerimizin tüm besinleri ise uzman hemşirelerimiz tarafından taze bir şekilde hazırlanıp yine uzmanlarımız yardımıyla misafirlerimiz beslenmektedir. Tüm bunların yanı sıra kurumumuzda tüketilen tüm kuru bakliyat ürünleri bakanlık onaylı olmakla birlikte süt ve yoğurt tüketimleri, sebze ve meyveler 4 mevsim kendi çiftliğimizden katkı maddesi kullanılmadan tamamen doğal olarak karşılanmaktadır.

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Hizmetleri: Yaşlı Yakınına Sosyal ve Psikolojik Destek

Kurumsal ve aynı zamanda işinde profesyonel lider bir huzurevi olarak öncelikli amacımız misafirlerimizin sağlıklı bir şekilde ve konforlu bir sosyal ortamda yaşamlarını idame ettirebilmelerini sağlamaktadır. Ancak bu amacın yanı sıra kurumumuz misafirlerimizin yakınlarına da misafirlerimizin durumu hakkında bilgilendirmeler yapmakla birlikte durumu kritik olan misafirlerimizin yakınlarına da uzmanlarımız ile psikolojik ve sosyal destek hizmeti sunmaktadır.