Huzurevi Kabul Şartları

Huzurevi Kabul Şartları

Yazı İçeriği

Belirli yaş sınırının üzerindeki insanlara hizmet veren huzurevlerinin huzurevi kabul şartları bulunmaktadır. Biz bakıma ihtiyaç duyan ve belirli kriterleri karşılayan misafirlerimize eksiksiz hizmet vermek için çalışmaktayız.

Huzurevleri, yardıma muhtaç olan yaşlıların zamanlarını daha iyi geçirebilmesi ve eğlenceli aktiviteler yaparak yaşıtları ile sosyalleşmesi için en iyi ortamlardandır. Bu ortamlara başvuru yapabilmek ve konaklamak içinse bazı önemli şartlar bulunur.

Huzurevi kabul şartları tümünü sağlıyorsanız bizimle iletişime geçerek kısa sürede talep oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak şubelerimize (Çamlıca, Şişli) gelerek de talepte bulunabilirsiniz. Kabul şartları belirlenirken çeşitli durumlar göz önünde bulunur. Bunların bazıları başvuru yapan misafirimizi bazıları ise diğer misafirlerimizin yararına olacak maddelerdir. Huzurevimize misafir kabul ederken bu maddeler öncüllüğünde alım yapılmaktadır.

Huzurevi Şartları

Huzurevi kabul şartları, huzurevimizin daha düzenli ve sistemli bir şekilde işlemesine yardımcı olur. Bu şartları sağlayacak kişiler kısa sürede huzurevine adapte olabilir. Bu sayede kısa süre içinde ailemizin yeni üyeleri arasında yer alacaktır. İlk öncül kişinin huzurevimize kendi isteğiyle gelmesi olmalıdır. Kendi isteğiyle gelmeyen kişiler hem bireysel olarak olumsuz hava yaratır hem de huzurevimizde konaklayan insanların rahatını bozar. Kendi isteğiyle başvuru yapmak isteyen kişiler bize telefon numaralarımızla (0212 356 08 00 Şişli şubemiz, 0216 321 00 69 Çamlıca Şubemiz) ister şubelerimize gelerek ulaşabil. Peki bahsettiğimiz huzurevi şartları neler?

  1. Huzurevimize katılabilmek için 55 yaşından büyük olmak gerekir. Bu şart bütün huzurevlerinde geçerlidir. Huzurevleri belirli bir yaşın üzerindeki insanlara hizmet verir. Devlet huzurevlerinde yaş ise 60’tan başlayarak yukarı doğru çıkar. Özel huzur evlerinde ise sınır yaş 55’tir.
  2. Kişinin günlük yaşamda sorun yaşamaması günlük yaşamda ihtiyacı olan gereksinimleri kendisinin karşılayabilmesi gerekir. Bu gereksinimler: Yemek yiyebilme, kıyafetlerini giyebilme, tuvalete çıkabilme vb.
  3. Kişinin psikolojik açıdan ruh sağlığının düzgün olması gerekir. Bu sayede diğer misafirlerimizle düzgün bir şekilde iletişim kurabilecek huzurevimize adapte olmak da problem yaşamayacaktır.
  4. Huzurevimize katılmak isteyen kişilerin bağımlılık yapan ve hem kişiyi hem toplumu etkileyen maddelerden uzak durması bu maddeleri kullanmaması gerekir. Bağımlılık yapan maddeleri kullanan kişi huzurevimizin diğer sakinlerinin güvenliğini tehlikeye atmaktadır.
  5. Huzurevleri sosyal ve ekonomik durumu kötü olan insanlara hizmet vermektedir. Huzurevimize başvuracak kişilerin sosyal ve ekonomik açıdan desteğe ihtiyaç duyduğunun raporlaması gerekir.
  6. Huzurevimize başvuracak kişinin bulaşıcı bir hastalığa sahip olmaması gerekir. Bulaşıcı hastalığa sahip olan hastalar toplum sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Huzurevimize yeni gelecek kişileri titizlikle seçmekteyiz. Bu aşamada hem yeni talep oluşturan kişinin hem de aktif olarak huzurevimize ikamet eden kişilerin durumlarını göze almaktayız. Siz de yukarıdaki şartları sağlıyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Huzurevinde Kalma Şartları

Huzurevinde kalma şartları nelerdir? Huzurevleri, bakıma ihtiyaç duyan kişilerin talepleri doğrultusunda hizmet veren kurumlardır. Biz de misafirlerimizin istek ve dilekleri doğrultusunda kendimizi geliştirmekteyiz. Huzurevimize katılmak istiyorsanız huzurevi kabul şartları içerisinde bulunan maddeleri karşılıyor olabilmeniz gerekir. Sonrasında ise başvuru dilekçesini doldurmalısınız.

Devlet huzurevlerinde yaş sınırı 60 özel huzurevlerinde ise yaş sınırı 55’tir. Madde bağımlılığı, olmayan bulaşıcı hastalık taşımayan ve bakıma muhtaç misafirlerimizi her zaman şubelerimize beklemekteyiz. Çamlıca ve Şişli’de bulunan şubelerimize ister gelerek ister telefon numaralarımızla ulaşabilirsiniz. Huzurevimize katılmak isteyen yeni üyelerimiz hem kendileri hem de yakınları tarafından doldurulabilen dilekçe sonrası kontenjan durumuna göre kabul edilir ve ailemizin yeni bir parçası olurlalar.

Huzurevinde Yaşama Şartları

Huzurevinde yaşayabilmek için belirli şartları karşılamanız gerekmektedir. Peki huzurevinde yaşama şartları nelerdir? Bu şartları karşılayan kişiler dilediği vakit huzurevlerimize dilekçe gönderebilir ve doluluk oranına göre kısa sürede kabul edilir. Huzurevleri misafirlerine 7 gün 24 saat hizmet veren kurumlardır. Siz de huzurevi kabul şartları bünyesindeki gereksinimleri karşıladığınızı düşünüyorsanız kısa üre içinde bize başvurun ve uzman ekibimizle birlikte size hizmet verelim.

Huzurevi Başvuru

Huzurevi kabul şartları sağlayan kişilerin başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yapmanın da belli aşamaları ve gereken belgeleri bulunur. İlk olarak huzurevi başvuru yapmak isteyen kişinin bize ulaşması gerekmektedir. Sonrasında ise huzurevimize katılmak istediğine dair dilekçe doldurması gerekir. Bu işlemi huzurevinde başvurmak isteyen misafirimizin yakın akrabaları da yapabilir. Sonrasında ise şu belgeler gerekmektedir:

  1. Kişinin huzurevimize başvuru yaptığını bildiren belge
  2. T.C kimlik numarası
  3. Kişinin ekonomik durumunu (varsa gelirlerini ve kaynaklarını) gösteren belge
  4. Hastanelerden temin edebileceğiniz huzurevlerimize katılabilmeniz için gerekli olan sağlık koşullarını gösteren sağlık belgesi. Bu sağlık belgesinin karar bölümünde herhangi bir huzurevine girmesinde sakınca yoktur, cümlesinin geçmesi gerekiyor.

Bu şekilde huzurevimize başvurabilirsiniz. Sonrasında ise kontenjan durumuna göre huzurevimize kabul edilirsiniz.

Huzurevi Yaş Sınırı

Huzurevi yaş sınırı kaçtır? Huzurevi kabul şartları arasında bulunan huzurevi yaş sınırı çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Bu yaş sınırı farklı sayılara dayandırılıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na göre devlet huzurevlerine başvurabilmek için 60 yaş sınırının üzerinde olunması gerekmektedir. Özel huzurevlerinde ise bu yaş sınırı farklılık göstermektedir. Özel huzurevlerine girmek isteyen kişilerin yaşı 55’ten fazla olmak zorundadır.

Biz huzurevlerimizi (Çamlıca, Şişli) misafirlerimizin istekleri doğrultusunda hazırlamaktayız. Huzurevimizde profesyonel destek vererek hem sağlık açısından hem de sosyal açıdan sizlere fayda sağlamaya çalışmaktayız. 7 gün 24 saat hizmet vermek de olan deneyimli ekibimizle beraber sizleri bekliyoruz.