Geriatri Huzurevi

Geriatri Huzurevi

Yazı İçeriği

Geriatri huzurevi konusunda uzman ekibi ve gelişmiş sağlık hizmetleri ile Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi üst düzey bakım hizmetleri sunmaktadır.

Geriatri, bireylerin en çok mustarip olduğu ve hatta yaşamlarını yardım almadan devam ettiremedikleri yaşlılık sorunlarını ele alan bir tıp dalıdır. Türkiye’de dahiliye bölümünün yan dalı olarak faaliyetlerini yürüten geriatri bölümü, yaşlanma ile meydana gelen hastalıkların teşhis ve tedavi sürecini yürütmektedir.

Geriatri huzurevi, bireylerin tercihleri doğrultusunda yatılı olarak sürekli konaklayabildiği ve aynı zamanda da geriatri sağlık hizmetlerinin 7/24 verildiği huzurevleri olmaktadır. Geriatri alanında hizmet veren huzurevlerinde özellikle geriatri alanında uzmanlık kazanmış olan sağlık çalışanları hizmet vermektedir.

Geriatri Huzurevleri Kimleri Kabul Eder?

Geriatri huzurevlerinin hizmet kapsamı ve hizmet işleyişi diğer huzurevlerinden biraz farklı olmaktadır. İstanbul huzurevleri arasında da fazlasıyla rast gelebileceğiniz geriatri huzurevleri, öncelikle yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen hastalıklara sahip olan bireyleri kabul etmektedir.

Diğer huzurevlerinde olduğu gibi geriatri huzurevlerinde de devlet kurumları için 60, özel geriatri huzurevleri için 55 yaş şartı aranmaktadır. Bunun yanı sıra bireylerin yaşlılığa bağlı sağlık sorunlarının olması, yaşlılık sorunlarına bağlı olarak düzenli sağlık ve bakım hizmetlerine ihtiyaç duyuyor olması büyük önem taşımaktadır.

Geriatri Huzurevi Fiyatları

Geriatri huzurevi fiyatları, birçok farklı faktöre bağlı olarak değişik fiyat bandında seyretmektedir. Devlete bağlı olarak hizmet sunan huzurevlerinde herhangi bir ücret talep edilmediğinden bu huzurevleri tamamen ücretsizdir. Ancak özel huzurevi tercih edecekseniz özel huzurevleri, ücretli olup ücretleri de her sene başında güncellendiğinden ve her huzurevinin farklı fiyat politikası olduğundan fiyatlar farlılık göstermektedir.

Geriatri huzurevleri, yatağa bağımlı ve yaşlılık hastalıkları olan bireylerin bakım ve tedavisini 7/24 kesintisiz olarak üstlenen kuruluşlardır. Dolayısıyla da sunduğu hem sağlık hem de huzurevi ve yaşlı bakım hizmetlerinin daha kapsamlı olduğunu söylemek mümkündür. Beslenme programlarından egzersizlerine, psikolojik desteklerinden ilaç takibi ve sağlık hizmetlerine kadar tüm hususlar her bireyin sağlık durumuna ve ihtiyaçlarına göre özel olarak planlanmaktadır.

Tüm bu hususlar doğrultusunda da geriatri huzurevlerinin fiyatları, sundukları hizmetlere göre farklılık göstermektedir. Eğer bireylerin düzenli olarak ultrason, kan tahlili ve benzeri gibi tahlil ve tetkikleri yapılması gerekiyor ise bu gibi ek hizmetlerde özel huzurevi fiyatlarının da arttığını söylemek mümkündür.