En Yakın Huzurevi

En Yakın Huzurevi

Yazı İçeriği

En yakın huzurevi şubeleri ile Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi, yaşlılarınızın bakımı ve konforu için sizlere tüm imkanları sunmaktadır.

Huzurevleri; hasta, bakıma muhtaç olan ve bakım verebilecek kimsesi olmayan yaşlıların yaşamlarını devam ettirdikleri yerlerdir. Günümüzde yaşlılar tarafından olduğu kadar aynı zamanda yaşlıları olan ancak bakacak kimsesi olmayan yaşlı yakınları tarafından da sıklıkla huzurevleri araştırılmaktadır.

Her huzurevi kendi bünyesinde kendi özerk özellikleri doğrultusunda farklılık gösteren kurumlardır. Bu nedenle de tercih sırasında yaşlıların beklentileri, ihtiyaçları ve eğer hastalıkları var ise huzurevinin sunduğu sağlık hizmetleri detaylı olarak öğrenilmelidir. Bu şekilde en doğru ve en konforlu huzurevi tercihi yapmak daha kolay bir hal alacaktır.

En Yakın Huzurevi: İstanbul En Yakın Huzurevi Nerede?

İstanbul, nüfus yoğunluğunun fazla olması sebebiyle birçok kurum ve kuruluşun olduğu gibi huzurevlerinin de sayıca fazla olduğu illerin başında gelir. Dolayısıyla da İstanbul’da hem özel olarak faaliyet gösteren hem de devlete bağlı olan birçok huzurevi seçeneği bulmak mümkündür. Elbette her kurumun yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikleri ve sunduğu hizmetler farklılık gösterebilir düzeydedir.

İstanbul’da en yakın huzurevi denildiğinde akla ilk olarak, Kocaeli Huzurevi de dahil olmak üzere İstanbul’un dört bir yanında özel huzurevi şubeleri olan Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi gelmektedir. İstanbul’un hangi ilçesinde yaşarsanız yaşayın geniş hizmet ağı sayesinde Asude Yaşam Merkezi’nin mutlaka sizin olduğunuz ilçede ya da yaşadığınız ilçeye yakın bir bölgede şubesini bulabilmeniz mümkün olacaktır.

En Yakın Huzurevi: İstanbul Huzurevi Fiyatları

Huzurevi fiyatları, İstanbul’da huzurevlerinin sayıca fazla olması sebebiyle oldukça çeşitli bantlarda seyretmektedir. Bu çeşitliliğin birçok nedeni vardır. Huzurevinin bulunduğu konum, devlet mi ya da özel mi olduğu, yaşlı bireyin ihtiyaç duyduğu takdirde ultrason ve MR gibi ek sağlık hizmetleri gibi durumlar fiyatlarda doğrudan etkili olmaktadır.

İstanbul huzurevleri, devlet ve özel huzurevi olmak üzere ikiye ayrılır. Özel huzurevleri, belirtmiş olduğumuz özellikler doğrultusunda farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Ancak devlete bağlı olarak yaşlılarınızın bakım ve sağlık hizmetlerini üstlenen huzurevleri, ücretsizdir ve dolayısıyla da hiçbir ücret talep etmemektedir. Özel huzurevi yaş şartı 55 iken, devlet huzurevleri yaş şartı 60 olmaktadır.