Avrupa Yakası Huzurevleri

Avrupa Yakası Huzurevleri

Yazı İçeriği

Avrupa yakası huzurevleri, kimsesi olmayan ya da sosyal bir ortamda yaşamını devam ettirmek için son derece konforlu alanlardır.

Bakıma ihtiyacı olan ya da kimsesi olmayan yaşlılar için hazırlanmış olan Avrupa Yakası huzurevleri, yaşlı misafirlerin ihtiyaç duyabileceği tüm konforu içerisinde barındıran yaşam alanlarıdır. Avrupa Yakasında bulunan huzurevi seçenekleri devlet ve özel olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Her iki seçenekte de amaç yaşlıların rahat etmesi olurken sahip olduğu özellikler farklılık gösterebilmektedir.

Huzurevi seçenekleri günümüzde hemen hemen her ilde merak edilen ve araştırılan bir konudur. Özellikle talebin fazla olması ve metropol bir şehir olması sebebiyle İstanbul’da yaşlılara hizmet veren huzurevi sayısı oldukça fazladır. Anadolu Yakasında olduğu gibi Avrupa Yakasında da beklentilerinizi üst düzeyde karşılayacak İstanbul huzurevleri hizmet vermektedir.

Avrupa Yakası Huzurevleri Özellikleri

Avrupa yakası huzurevleri hem devlet bazında hizmet veren hem de özel huzurevleri olarak faaliyet gösteren kuruluşlardır. Ancak devlet ve özel huzurevi fiyatlar ve imkanlar konusunda farklılık göstermektedir. Örneğin; devlet huzurevlerinin yaş sınırı 60 iken özel huzurevlerinin yaş sınırı 55’tir. Bahçelievler huzurevi ya da Bakırköy Huzurevi arıyorsanız bizle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Huzurevlerinde hemşire, doktor, fizyoterapist ve benzeri gibi yaşlıların ihtiyaç duyabileceği ve yaşlılara sağlık hizmetleri sunan; bakım ve ihtiyaçlarını üstlenen uzman kişiler vardır. Tüm bunların yanı sıra özellikle özel huzurevlerinin her birisi farklı imkanlar sunabilmektedir. Bu sebeple araştırma yaparken imkanları, konumu, sahip olduğu uzman kadrosu konusunda mutlaka detaylı olarak bilgi almanız doğru adres seçiminde büyük önem taşımaktadır. 

Avrupa Yakası Huzurevleri Fiyatları

Huzurevi fiyatları, yaşlılar tarafından araştırılsa da çoğu zaman yaşlı büyüklerinin bakımını üstlenebilecek huzurevi araştırması yapan yaşlı yakınları tarafından daha çok araştırılan bir konu haline gelmiştir. Avrupa Yakası huzurevleri fiyatları devlet ve özel huzurevi olmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Devlet huzurevleri ücretsiz kurumlardır ve yaşlı misafirlerine ücretsiz bakım hizmetleri sunar. Ancak özel huzurevi kuruluşları, özel merkezler olduğundan aylık ya da yıllık olarak bir hizmet bedeli talebinde bulunmaktadır. Bu nedenle de özel huzurevlerinin ortam koşulları, yaşlılara sundukları aktivite imkanları ve sosyal yaşam alternatifleri her zaman daha fazla seçeneğe sahip olmaktadır. Ayrıca, özel huzurevlerine bakarak sevdiklerinize en yakın huzurevini seçebilirsiniz. Avrupa yakasında olanlar Beylikdüzü Huzurevi imkanlarından yararlanabilir.