Ataşehir Huzurevi

Ataşehir Huzurevi

Yazı İçeriği

Ataşehir huzurevi seçenekleri devlet ve özel olarak oldukça fazladır. Gerekli koşullar sağlandığında bu kurum ve kuruluşlardan faydalanabilirsiniz.

Huzurevleri, Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde olduğu gibi İstanbul’un Ataşehir ilçesinde de bulabileceğiniz birimlerdir. Belirli bir yaştan sonra kimsesi olmayan, sosyal bir çevresi olsun isteyen ve kendi bakımlarını yerine getiremeyen yaşlılar için huzurevi, önemli bir ihtiyaçtır.

Günümüzde hem devlete bağlı huzurevleri bulabileceğiniz gibi aynı zamanda tamamen ücretli ve farklı imkanlara sahip olan özel huzurevleri de bulabilmeniz mümkündür. Bu noktada hem yaşlılar hem de yaşlı yakınları için seçenekler oldukça fazladır.

İstanbul huzurevleri arasında devlet huzurevi kurumlarının yanı sıra tamamen özel olan huzurevleri de bulabilirsiniz. Ancak bu iki kurum arasında hem şart hem de ücret açısından ciddi farklılıklar vardır. Dolayısıyla da seçim yaparken bu farkları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Ataşehir Huzurevi: Huzurevi Şartları Nelerdir?

Ataşehir Huzurevi: Öncelikle kimsesiz olan bununla birlikte öz bakımlarını kendisi yerine getirebilse de bakıma muhtaç ve belirli bir yaşın üzerinde olan yaşlılar için huzurevleri son derece önemli alanlardır. Ancak gerek devlet gerekse özel huzurevleri olsun yaşlı misafirlerin kabulü sırasında belirli şartlar öne sürmektedir.

Özel huzurevi tercih etmek isteyen yaşlılarda aranan tek şart yaş sınırının 55 ve üzeri olmasıdır. Ayrıca özel kuruluşlar ücretli olduğundan yaşlıların bu ücreti karşılayabilecek maddi gücünün de olması gerekir. Devlet huzurevlerinde ise yaş sınırı 60 olmaktadır. Özellikle devlet huzurevi tercihi yapacakların yatağa bağımlı olmaması ve kendi öz bakımlarını gerçekleştirebiliyor olması önemli bir şarttır.

Ataşehir Huzurevi: Huzurevi Fiyatları

Huzurevi fiyatları, devlet ve özel huzurevleri farklılık gösterir. Hatta devlet huzurevlerinin tamamen ücretsiz olduğunu söylemek mümkündür. Ancak özel huzurevi birimleri, daha üst düzey olanaklar ve hizmet kalitesi sunduğundan ücretli birimler olarak hizmet vermektedir.

Özel huzurevlerinin ücretleri her yıl başında değişir. Bununla birlikte her kuruluş, kendi hizmet kalitesine ve yaşlı misafirlerine sunduğu imkanlar doğrultusunda da fiyat politikalarını oluşturabilmektedir. Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi, birçok ilçede olduğu gibi Ataşehir’de de huzurevi arayışınıza kaliteli ve köklü çözümler sunmaktadır.