Silivri Huzurevi

Silivri Huzurevi

Yazı İçeriği

Silivri huzurevi alternatifleri de tıpkı diğer bölgelerdeki huzurevleri gibi farklı özelliklere ve dolayısıyla da fiyatlara sahip olmaktadır.

Kimsesi olmayan, yaşlı ve herkes gibi sosyal bir ortamda yaşamını devam ettirmek isteyen bireylere tüm bunları ev konforunda sunan huzurevleri; bu nedenle toplum içerisinde önemli bir konuma sahiptir. Sadece yeme-içme ve konaklama değil aynı zamanda birçok kuruluş yaşlıların eğlenmesi ve sosyalleşmesi için birtakım sosyal ve kültürel aktiviteler düzenlemektedir.

Hemen hemen her ilde bulunan huzurevi ya da diğer adıyla yaşlı bakım merkezleri arasında araştırma yapılan konulardan birisi de Silivri huzurevi konusudur. Gelişmiş ve nüfus yoğunluğunun azımsanmayacak derecede olduğu Silivri’de hem devlete bağlı olarak hizmet veren hem de özel olarak hizmet veren yaşlı bakım merkezleri bulmanız oldukça kolaydır.

Silivri Huzur Evine Gitmek İçin Ne Gerekli?

Silivri huzurevi seçeneklerinden birisi ya da başka bir il, ilçedeki huzurevi fark etmeksizin bir tercih yaptığınızda kuruluşa kabul edilmeniz için ilk aşamada resmi işlemleri tamamlamanız gereklidir. Öncelikle huzurevinde yaşamak istediğinizde ilk olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne giderek huzurevinde kalmak istediğinize dair başvuru dilekçesini doldurmanız gereklidir.

Başvuru dilekçesiyle birlikte;

– Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası beyanı,

– Sağlık Raporu,

– Gelir durumu beyannamesi belgelerini hazırlayarak tercih edeceğiniz huzurevine başvuru yapabilirsiniz. Bu belgeler genellikle devlet ya da özel fark etmeksizin İstanbul huzurevleri de dahil olmak üzere tüm kuruluşlardan başvuru sırasında talep edilmektedir.

Silivri Huzurevi Paralı mı?

Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi Silivri’de de devlete bağlı ya da özel huzurevi seçenekleri bulmak mümkündür. Devlet huzurevleri, hiçbir geliri ve mal varlığı olmayan kişiler için parasız olarak hizmet verse de geliri olanlar için ücretlidir.

Özel huzurevleri ise adeta yıldızlı otellerin konforunu aratmayan kalitesi ile ücretli olarak hizmet vermektedir. Ancak her ilde, ilçede bulunan huzurevlerinin fiyatlandırması kendi politikalarına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle de huzurevi fiyatları konusunda tek bir fiyat bandı vermemiz mümkün değildir. Özellikle özel kuruluşlarda sunulan hizmetlerin kapsamı farklı olduğundan lüks, konfor ve sunulan hizmetler arttıkça fiyatlar da aynı oranda artış gösterebilmektedir.