Profesyonel Yaşlı Bakımevi Hizmeti

profesyonel-yasli-bakimevi-hizmetleri

Yazı İçeriği

Profesyonel Hizmet

Uzmanlar yaşlılığı 4 sınıfa ayırmaktadır;

Kronolojik Yaşlanma; Doğum yaşı olarak ifade edilir.

Biyolojik (Fizyolojik) Yaşlanma; Saçların ağarması, derinin buruşması ve zamanla vücudun yıpranmasıdır.

Psikolojik Yaşlanma; Zekâ, hafıza ve duygu gibi alanlarda fonksiyon yitimi, geçmişe özlem, geleceğe ait güvensizlik duygusu gibi.

Sosyolojik Yaşlanma; Çalışma hayatından uzaklaşma, çevresindeki yaşıtlarını ve yakınlarını kaybetmenin etkileri, fiziksel güçsüzlüğün sonucu çevre ile irtibatlarının kesilmesi gibi konuları kapsar.

20 yıllık huzurevi sektörü tecrübemiz bize göstermiştir ki; İlk 2 gruptaki yaşlılıkla (kronolojik, biyolojik) mücadele etmekten çok, son 2 gruptaki yaşlılıkla (psikolojik, sosyolojik) mücadele etmek gerekmektedir. Bir şeyi unutmamak gerekir ki; yaşlıların yaşları kaç olursa olsun gönül yaşları her zaman genç kalır. Sunduğumuz bakım evi hizmetlerinden biri, kurumumuzda kalan misafirlerimizin tıbbı takip hizmetlerini profesyonel olarak yapmaktır.

Diğer bir hizmetimiz huzurevine gelen yeni misafirlerimize maksimum bir hafta içerisinde psikolojik destek vererek kendi evlerinde olduklarından daha fazla güven ve rahat bir ortam sunarak, huzurlu ve mutlu yaşamalarını temin etmektir.

Sunduğumuz en önemli hizmetlerden birisi ise, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamasını temin etmek ve öz bakım hizmetlerini profesyonel yapıp, halen her bir yaşlımızın çok kıymetli olduğunu hissettirmektir. Bütün bu hizmetlerimizi İstanbul’daki huzurevleri bünyesinde 1998’den beri biriken tecrübemizle sürdürmekteyiz.