Pendik Huzurevi

Pendik Huzurevi

Yazı İçeriği

Pendik huzurevi arayışlarında olan kişiler için bölgede hem devlete bağlı hem özel olan birçok huzurevi kuruluşu vardır.

Huzurevleri; yaşlı, kimsesi olmayan ve yaşlılığa bağlı bakıma ihtiyacı olan hastalıkları olan kişilere bakım, konaklama, yeme-içme ve sağlık gibi hizmetler sunan kuruluşlardır. Günümüzde Türkiye’nin dört bir yanında tüm illerde ve neredeyse tüm ilçelerde huzurevi kuruluşları hizmet vermektedir.

Huzurevi kuruluşlarının bazıları devlet bünyesinde hizmet verirken bazıları özel kuruluşlar olarak faaliyet göstermektedir. Bu nedenle de her kuruluş arasında hizmet ayrıntılarında farklılıklar olabilmektedir. Büyük bir ilçe olması ve taleplerin yoğun olması sebebiyle Pendik huzurevi seçenekleri de bu bağlamda oldukça fazla araştırılmaktadır.

Pendik Huzurevi Şartları Nelerdir?

İstanbul huzurevleri denildiğinde araştırılan bölgelerden birisi de Pendik bölgesi olmaktadır. Her kuruluşun kabul şartları ufak farklılıklar gösterse de bazı detaylar her huzurevi için benzer detaylardır. Huzurevinde yaşamak isteyen kişilerin alkol ve benzeri bağımlılığı olmaması, ruhsal sorunlarının olmaması, tuvalet ve yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarını kendi başına karşılayabiliyor olması birçok bölge gibi Pendik huzurevi için de önemli kabul şartlarıdır.

İstanbul’da kendiniz ya da yaşlı yakınlarınız için huzurevi arayışınız var ise özellikle Şişli ve Çamlıca bölgelerinde üst düzey konfor sunan Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi ile mutlaka iletişime geçerek evinizdeki konfor ve rahatlıkta hayatınızın geri kalan kısmını sosyal çevrenizle geçirebilirsiniz.

Pendik Huzurevi Fiyatları

Huzurevi fiyatları, birçok faktöre göre devlet ve özel kuruluşlara göre değişir. Öncelikle devlete bağlı faaliyet gösteren kuruluşları tercih edenlerin herhangi bir geliri ve üzerine kayıtlı bir mal varlığı yok ise bu kişiler için devlet huzurevleri ücretsiz olarak konaklama ve bakım hizmetleri vermektedir. Ancak herhangi bir geliri olan ya da üzerine mal varlığı olan kişiler devlet huzurevlerinde özel kuruluşlara kıyasla daha cüzi fiyatlarda kalabilmektedir.

Ülkemizdeki özel huzurevi kuruluşları, ücretli olan ve ücretleri her yıl belirli oranlar doğrultusunda yenilenen kuruluşlardır. Fiyatların her adreste farklı olması ise söz konusu kuruluşun sunduğu hizmet ayrıntılarına ve kalitesine göre değişir. Huzurevinin imkanları, sunulan sosyal ve kültürel aktiviteler, oda özellikleri ve konaklama hizmetlerinin yanı sıra eğer kan tahlili ve benzeri gibi sağlık hizmetleri sunuluyorsa tüm bu detaylara göre fiyatlarda da farklılık görülmesi muhtemeldir.