Parkinson

Parkinson Tedavisi

Parkinson Tedavisi

Parkinson tedavisi için günümüzde pek çok farklı ilaç ve uygulama bulunmaktadır. Ancak, bu tedaviler Parkinson hastalığını tamamı ile ortadan kaldırmamaktadır.

Yazının Devamı »
Parkinson Hastalığı Nedir

Parkinson Hastalığı Nedir?

Parkinson Hastalığı Nedir: Parkinson hastalığı, hareketi etkileyen ilerleyici bir sinir sistemi hastalığıdır. Semptomlar yavaş yavaş başlar, bazen sadece bir elde zar zor fark edilebilen bir titreme ile başlar. Daha sonrasında kas sertliklerine ve hareketlerde yavaşlamaya da sebep olabilir.

Yazının Devamı »
Parkinson Hastalığı Evreleri

Parkinson Hastalığı Evreleri

Parkinson hastalığı evreleri her kişide farklı şekilde ilerleme gösterebilmektedir. Parkinson hastalığının tüm belirtileri herkeste görülmemektedir. Bazı insanlar hafif semptomlara sahip olabilirken; diğerleri daha yoğun semptomlara sahip olabilmektedir.

Yazının Devamı »
Parkinson Hastalığı Belirtileri

Parkinson Hastalığı Belirtileri

Parkinson hastalığı belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bunun sebebi, belirtiler ve belirtilerin şiddetinin, kişinin yaşına, sağlık geçmişine, Parkinson hastalığının türüne ve kişinin sağlık hizmetlerine olan erişimine göre farklılaşabilmesidir.

Yazının Devamı »
Parkinson Hastalığı

Parkinson Hastalığı

Parkinson hastalığı, Dopamin maddesinin üretiminin azalması ve bunun sonucunda, beyin hücreleri arasındaki iletişimin sağlıklı olarak kurulamamasından kaynaklanır. Beyin hücrelerinin iletişimindeki aksaklıklar neticesinde hastaların vücutlarında titremeler, kasılmalar, hareketlerde yavaşlama ve zorlanmalar meydana gelir. Parkinson hastalığı kendisini daha çok ileri yaşlı kişilerde gösterir.

Yazının Devamı »