Kocaeli Huzurevi

Kocaeli Huzurevi

Yazı İçeriği

Kocaeli huzurevi merkezleri, bakıma ve sevgiye muhtaç olan yaşlıların konforlu bir yaşam sürmesi için oluşturulmuş yaşlı bakım merkezleridir.

Huzurevi, bakıma ihtiyaç duyan ve kimsesiz olan yaşların hem bakım hem de sağlık ihtiyaçlarını karşılayan kuruluştur.  Özellikle kimsesi olmayan, yaşlılığa bağlı hastalıkları olan, hayatının geri kalan kısmını sosyal bir çevrede yaşıtlarıyla birlikte geçirmek isteyen kişiler ya da kişi yakınları tarafından huzurevleri sıklıkla araştırılan ve talep gören adresler haline gelmiştir.

Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Kocaeli’nde de hem devlet bünyesinde hizmet veren devlet huzurevleri hem de aynı zamanda özel olan birçok huzurevi kuruluşu vardır. Bu kuruluşlar arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercihler yapmanız mümkündür.

Huzurevine Gitmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kocaeli ve dolaylarında yaşıyorsanız, huzurevine gitmek gibi bir düşünceniz var ise size en yakın ve en cazip gelen Anadolu Yakası Huzurevleri ya da Kocaeli huzurevi tercihi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle tercih edeceğiniz huzurevine giderek başvuru dilekçesi vermeniz gereklidir. Ayrıca bulunduğunuz ildeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüğüne de giderek huzurevi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Huzurevlerine başvuru yapmanın diğer bir yolu ise muhtarlıklar ya da ALO 183 hattıdır. İkamet ettiğiniz mahallenin muhtarlığına giderek bu talebinizi dile getirebileceğiniz gibi aynı zamanda ALO 183 numaralı hattı arayarak da huzurevine gitmek istediğinizi beyan ederek gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

Kocaeli Huzurevi Ücretsiz mi?

Huzurevi fiyatları birçok faktöre göre farklı seviyelerde seyredebilir. Özellikle devlet huzurevleri ile özel huzurevi kuruluşları arasında ciddi bir fiyat farkının olduğunu söylemek mümkündür. Devlet huzurevleri, genellikle ücretsiz olmakla birlikte bazı devlet huzurevleri çok cüzi ücretler talep etmektedir. Ancak özel huzurevlerinde fiyatlandırmalar farklı değişkenlere göre yapılmaktadır.

İstanbul huzurevleri ya da Kocaeli huzurevi fark etmeksizin her özel huzurevinin kendisine özgü bir hizmet potansiyeli ve hizmet kalitesi vardır. Dolayısıyla da özel olarak kuruluşların fiyatları özellikle sunulan hizmetlere ve huzurevinin özelliklerine göre değişir. Hatta VIP olarak bilinen üst düzey kalite ve konfordaki özel huzurevleri, genellikle ekonomik durumu iyi olan kişilerin tercih ettiği ve fiyatların daha yüksek olduğu huzurevi kuruluşları olmaktadır.