Huzurevi

Huzurevinde Gönüllü Çalışmak

Huzurevinde Gönüllü Çalışmak

Huzurevinde gönüllü çalışmak, özellikle genç nesil için yaşlı ve bakıma muhtaç olan kişilere karşı merhamet, fedakârlık gibi değerler kazanmasını sağlar. İnsan hayatı devam ettiği sürece yaşlanmak elbette kaçınılmazdır.

Yazının Devamı »
Huzurevi Nasıl Yazılır?

Huzurevi Nasıl Yazılır?

Huzurevi nasıl yazılır, birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelecektir. Günlük hayatta birçok kelimenin anlamı bilinse de yazılış şekli karıştırılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi huzurevi kavramıdır. Huzurevleri belirli bir yaşın üzerindeki kişilerin barınma, beslenme, sağlık ve sosyal açıdan bakımını üstlenen kurumlardır. Bu kurumlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’na bağlıdır.

Yazının Devamı »
Devlet Huzurevleri

Devlet Huzurevleri

Belirli bir yaşın üzerinde olan ve hayatına tek başına devam edemeyen vatandaşlara, 7 gün 24 saat yakından ilgilenen kurumlara devlet huzurevleri denir. Her ülkede bakıma ihtiyaç duyan belirli yaş aralığındaki insanlara devlet destekli ya da özel huzurevleri yardım ellerini uzatır. Ülkemizde de bu hizmet verilmektedir. Devlet huzurevleri bünyesinde; yemek, barınma ve bireysel ihtiyaca göre hizmet verilir.

Yazının Devamı »
Huzurevi Rehberi - Huzur Evi Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

Huzurevi Rehberi 2021

Huzurevi, bakıma muhtaç ya da yalnız yaşayan, devlet huzurevlerinde 60 yaş, özel huzurevlerinde ise 55 yaş, üzerindeki kişilerin bakım hizmetini üstlenen birimdir. Peki huzurevi nedir? Huzurevinde yaşama şartları nelerdir?

Yazının Devamı »
Huzurevleri Hakkında Bilgi

Huzurevleri Hakkında Bilgi

Huzurevleri hakkında bilgi vermek, yaşlı yakınları için yol gösterici olabilecektir. Huzurevleri belirli bir yaş üzerindeki bireylerin fiziksel, psikolojik ve mental açıdan bakımını üstlenen kuruluşlardan biridir. Ülkemizde huzurevlerinde bakım görebilmek için kişilerin devlet huzurevlerinde 60 yaşını özel huzurevlerinde 55yaşını aşma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yazının Devamı »
Özel Huzurevi

Özel Huzurevi

Özel huzurevi zamana karşı koyamayan her bireyin fizyolojik sürecinin son adımı olan, bakım ihtiyacını karşılayabilmek adına hizmet veren kurumlar arasındadır. Yaşlı bakımında kişinin fizyolojik ve psikolojik açıdan ihtiyaçlarının giderilebilmesi oldukça önemlidir. Yaşlıların tüm ihtiyaçları kapsamlı bir şekilde giderilebildiği için, özel huzurevleri sağlığın sürdürülebilmesini destekleyebilecektir.

Yazının Devamı »
Huzurevi Kabul Şartları

Huzurevi Kabul Şartları 2021

Belirli yaş sınırının üzerindeki insanlara hizmet veren huzurevlerinin huzurevi kabul şartları bulunmaktadır. Biz bakıma ihtiyaç duyan ve belirli kriterleri karşılayan misafirlerimize eksiksiz hizmet vermek için çalışmaktayız.

Yazının Devamı »
İstanbul Huzurevleri

İstanbul Huzurevleri 2021

İstanbul huzurevleri; evde bakımı mümkün olmayan ancak hastaneye yatacak derecede rahatsızlığı da bulunmayan, bakıma muhtaç yaşlıların kaldıkları yerlerdir. Aile yapısında meydana gelen küçülmeler, çalışma oranının ortalaması ve ülkedeki yaşlı nüfusun yükseliş göstermesi gibi temel nedenler huzurevlerine olan talebin artmasına neden olmuştur.

Yazının Devamı »
Huzurevi Fiyatları

Huzurevi Fiyatları 2021

Huzurevi fiyatları yaşlı misafirimizin kalacağı odanın 1 kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olmasına göre değişmektedir. Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazının Devamı »
1sisli-sube-ara
1camlica-sube-ara
1sisli-sube-gidin
1camlica-sube-gidin
1bize-yazin
1geri-bildirim-gonderin