Huzurevi

Huzurevine Nasıl Başvurulur

Huzurevine Nasıl Başvurulur?

Huzurevine nasıl başvurulur: Özel bakım ve gözetim desteğine ihtiyaç duyan yaşlıların yaşam kalitesini yükseltmek, yaşadıkları süreyi mutlu ve aktif geçirmelerini sağlamak amacıyla huzurevleri kurulmuştur.

Yazının Devamı »
Huzurevi Nedir

Huzurevi Nedir?

Huzurevi nedir: Türkiye’de devlete ait huzurevlerinde 60 yaş özel huzurevlerinde ise 55 yaş ve üstü yaşlıları korumak, bakmak, sosyal, psikolojik ve fiziksel gereksinimlerini karşılamak, sürekli bakıma ve rehabilitasyon gereksinimi duyanlara bakım ve rehabilitasyon hizmeti vermekle görevli ve yükümlü kurumdur.

Yazının Devamı »
Huzurevleri

Huzurevleri

Huzurevleri belirli bir yaşın üzerindeki kişilerin gerek psikolojik olarak gerekse fizyolojik olarak bakımını üstelenen kurumlar kuruluşlardır.

Yazının Devamı »
Emboli Atması

Emboli Atması

Emboli atması arter damarlarda meydana gelen tıkanma ve birikme sonucunda ortaya çıkan rahatsızlıktır. Daha çok akciğer ve beyin üzerinde meydana gelmesiyle bilinen bir hastalıktır.

Yazının Devamı »
Als Hastalığı

Als Hastalığı

Als hastalığı beynin ve omuriliğin içinde bulunan sinir hücrelerinin zarar görmesi ile karşımıza çıkan hastalıktır. Özellikle motor nöronların kaslara uyarı gönderemediği durumlarda etkileri ortaya çıkmaya başlar ve aşırı yorgunluk hissedilir.

Yazının Devamı »
Geriatri

Geriatri

Geriatri, insanların en çok korktuğu yaşlılık ile ilgili sorunları, tıbbi bakımları ve tedavileriyle ilgilenen bir tıp alanıdır. Bu alan insanlar için çok önemli olup, yaşlılığın herkesin başına geleceği için çok değerli bir tıp dalıdır.

Yazının Devamı »
Huzurevinde Gönüllü Çalışmak

Huzurevinde Gönüllü Çalışmak

Huzurevinde gönüllü çalışmak, özellikle genç nesil için yaşlı ve bakıma muhtaç olan kişilere karşı merhamet, fedakârlık gibi değerler kazanmasını sağlar. İnsan hayatı devam ettiği sürece yaşlanmak elbette kaçınılmazdır.

Yazının Devamı »
Huzurevi Nasıl Yazılır?

Huzurevi Nasıl Yazılır?

Huzurevi nasıl yazılır, birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelecektir. Günlük hayatta birçok kelimenin anlamı bilinse de yazılış şekli karıştırılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi huzurevi kavramıdır. Huzurevleri belirli bir yaşın üzerindeki kişilerin barınma, beslenme, sağlık ve sosyal açıdan bakımını üstlenen kurumlardır. Bu kurumlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’na bağlıdır.

Yazının Devamı »
Devlet Huzurevleri

Devlet Huzurevleri

Belirli bir yaşın üzerinde olan ve hayatına tek başına devam edemeyen vatandaşlara, 7 gün 24 saat yakından ilgilenen kurumlara devlet huzurevleri denir. Her ülkede bakıma ihtiyaç duyan belirli yaş aralığındaki insanlara devlet destekli ya da özel huzurevleri yardım ellerini uzatır. Ülkemizde de bu hizmet verilmektedir. Devlet huzurevleri bünyesinde; yemek, barınma ve bireysel ihtiyaca göre hizmet verilir.

Yazının Devamı »