Huzurevi İstanbul

Huzurevi İstanbul

Yazı İçeriği

Huzurevi İstanbul’da fazlasıyla araştırılan bir konudur. Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi, il genelindeki şubeleriyle huzurevinin en konforlu adresidir.

Huzurevleri, 55 yaş ve üzeri olan kişilerin kendi yaşıtlarıyla aktif ve sosyal bir yaşam sürebilmesi için aynı zamanda ağır hastalığı olan bireylerin sağlık takiplerinin yapılabilmesi için hizmet sunan kurumlardır. Hatta öyle ki; kimsesiz olan ve kimsesiz olduğu için mutsuz olan, yaşama karşı umudunu yitirmiş olan kişiler huzurevi ortamında kendi yaşıtlarıyla birlikte tekrar hayattan zevk alabilir hale gelmektedir.

Huzurevi özellikleri, kurumların kendi yapısına göre değişebilmektedir. Konaklama alanında sunulan imkanlar, sosyal alternatifler, bakım ve sağlık hizmetleri gibi tüm detaylar aynı zamanda bireylerin huzurevlerinde yaşam kalitesini doğrudan etkilemektedir. Kısacası; düşünülenin aksine huzurevi bir terk edilmişlik sonucu değil aksine evde bakımı mümkün olmayan hastalıklara sahip ve bakıma muhtaç olan kimsesiz kişiler için sıcak bir yuva, huzurlu bir ortam anlamına gelmektedir.

Huzurevi İstanbul: Huzurevi İstanbul Kabul Şartları

İstanbul huzurevleri, kendi özellikleri doğrultusunda farklı kabul şartlarına sahip olmaktadır. Ancak hem özel hem de devlet huzurevleri için temel kabul şartı yaş şartı olmaktadır. Eğer devlet bünyesinde hizmet veren huzurevleri tercih edilecek ise devlet huzurevi yaş şartı 60 ya ve üzeridir.

Özel huzurevi kurumları için ise yaş şartı 55 ve üzeri olmaktadır. Yaş şartının yanı sıra huzurevi, hastalığı olan ve bakacak kimsesi olmayan kişilere hizmet veren kurumlardır. Dolayısıyla da yaş şartını karşılayan, Parkinson ve benzeri gibi hastalıkları olan, kimsesi olmayan kişiler özel ya da devlet huzurevlerinde bakım ve sağlık hizmetleri alabilmektedir.

Bireylerin hasta olması bir kabul şartı değildir. Aynı zamanda yaşlı, kimsesi olmayan ve ileriki yaşlarını sosyal bir çevrede huzurla geçirmek isteyen bireyler de huzurevinde yaşayabilmektedir.

Huzurevi İstanbul: Huzurevi İstanbul Fiyatları

Huzurevi fiyatları, kurumların devlet ya da özel olmasına göre değişmektedir. Devlet huzurevleri, ücretsiz olmakla birlikte özel huzurevi fiyatları ise kaliteye, hizmet detaylarına ve kendi bünyesindeki diğer özelliklerine göre değişmektedir. Karar vermeden önce en yakın huzurevi imkanlarına da bakmak önemlidir.

Talebe göre ultra lüks konfora sahip VIP huzurevi hizmetleri de verilmektedir. Maddi durumu son derece iyi olan bireylerin tercih ettiği VIP huzurevi fiyatları, elbette diğer özel ve devlet huzurevlerine göre daha yüksek fiyatlara sahip olmaktadır.