Ekstra Sağlık Hizmetleri

ekstra-saglik-hizmetleri

Yazı İçeriği

Huzurevi Ekstra Sağlık Servislerimiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın huzurevleri ile ilgili yönetmelik doğrultusunda açılan, çalışan ve kapanan Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri’nin vermesi gereken hizmetler belirtilmiş, yaşlı bakım evi hizmetleri verirken hastanelere nakillerde 112 Ambulans, Aile Sağlık Merkezleri ve Devlet Hastanelerinden ücretsiz faydalanma imkanı sağlanmıştır.

Ancak İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu Yakası’nda bulunan huzurevi şubelerimiz bünyesinde bakımları özenle yapılan yaşlı misafirlerimizin yaş ortalaması 80 civarında olup, psikolojik ve fizyolojik açıdan hassas olmaları dikkate alındığında, kamudan alınan yaşlı bakımı hizmetlerinin hızlı cevap vermede yetersiz olduğu tespit edilmiştir.

Özellikle genel durumunda bir değişiklik görülen ve rutin takibi yapılması gereken yaşlı misafirlerimizin tetkikleri konusunda özel laboratuvar ile anlaşmalar yapılarak uzman doktor tarafından hızlı teşhis konulması sağlanmaktadır.

112 ambulansının hizmet vermediği hastane çıkışlarında, yaşlılarımızın kuruma ve diğer özel hastanelere transferlerinde kurumsal anlaşmalı olduğumuz İstanbul’daki özel ambulans firmaları hizmet vermektedir.

Acil durumlarda görüntüleme ihtiyaçları olan yaşlılarımız için devlet hastanelerinden hizmet alamadığımız durumlarda, anlaşmalı olduğumuz kurumsal görüntüleme merkezleri ve özel hastanelerden hızlı sonuç almak için, uygun şartlarda MR, ultrason gibi görüntüleme hizmeti alınmaktadır.

Huzurevi olarak, bünyemizde bulunan Nöroloji ve Dahiliye Uzmanı doktorlar ile kurum içerisinde hızlı teşhis ve tedavi süreçleri takip edilmekte, farklı branşlarda ise anlaşmalı olduğumuz kurumsal hastanelerden sağlık hizmeti alınmaktadır. Özellikle diyabet, bası yaraları ve yara bakımı kurum içerisinde uzman sağlık personeli tarafından yapılmaktadır.

NGS ve idrar sondası kurum bünyemizde takılmaktadır. Yaşlı misafirlerimizin fizik tedavi merkezlerine gidip gelmelerinin zor olması sebebiyle, fizik tedavi hizmeti huzurevi bünyesindeki uzman fizyoterapist tarafından yapılmaktadır.