Gölcük Huzurevi

Gölcük Huzurevi

Yazı İçeriği

Gölcük huzurevi seçenekleri; yaşlılara konaklama, sağlık, bakım, psikolojik ve sosyal hizmetler sunan yaşlı bakım merkezleridir.

Huzurevleri, doğrudan insan yaşamına hitap eden hizmet kuruluşları olduğundan her dönem araştırılan ve sayısız insan tarafından tercih edilen kuruluşlardır. Belirli bir yaşı geçmiş olan kimsesiz bireylere bakım, konaklama, yeme-içme, sosyal ve kültürel faaliyetler gibi birçok hizmet sunan huzurevleri bu açıdan toplum genelinde de önemli bir konuma sahiptir.

Günümüzde neredeyse ülkemizin her ilinde çok sayıda huzurevi kuruluşları özel ve devlet bünyesinde hizmet vermektedir. Dolayısıyla da araştırılan bölgelerden birisi de Gölcük huzurevi olmaktadır. Gölcük ve çevresinde yaşıyorsanız ve bu bölgede kendiniz ya da yaşlı bir yakınınız için huzurevi arayışınız var ise tercih edebileceğiniz seçenekler de oldukça fazladır.

Gölcük Huzurevi Şartları Nelerdir?

İstanbul huzurevleri kadar Gölcük ve dolaylarında da huzurevi araştırması sıklıkla yapılmaktadır. Ancak bu kuruluşların başvuru sırasında önem verdiği hususlar olduğundan bazı durumlar karşısında bireyleri kabul etmeme hakları da bulunmaktadır. Bu koşulların başında ise akıl ve ruh sağlığı gelmektedir. Huzurevine başvuru yapmak isteyen bireylerin öncelikle hem kendi hem de huzurevindeki diğer sakinlerin güvenliği için akıl ve ruh sağlığı iyi durumda olması gereklidir.

Huzurevlerinde yaşamak ve sosyal bir ortamda hayatının geri kalan kısmını idame ettirmek isteyen bireylerin belirli bir yaş sınırını geçmiş olması gereklidir. Bu yaş sınırı her huzurevine göre değişmekle birlikte 55 ila 60 arasında farklılık gösterebilmektedir. Diğer yandan bireylerin yeme-içme, banyo ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlarını kendisi karşılayabiliyor olması ve yatalak hasta olmaması da aranan şartlar arasındadır.

Gölcük Huzurevi Fiyatları Aylık Ne Kadar?

Gölcük huzurevi fiyatları konusunda tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Öncelikle söz konusu fiyatlar devlet huzurevleri ve özel huzurevi bünyesinde hizmet veren kuruluşlara göre değişebilmektedir. Fiyatların değişmesinde etken bir diğer konu ise sunulan hizmetler ve hizmetlerin kalitesidir. Hizmetler; sağlık ve bakım hizmetleri, oda özellikleri sosyal ve kültürel faaliyetler gibi detaylandırıldığında fiyatlar da yer yer değişmektedir.

Özel huzurevleri ile devlete bağlı hizmet veren huzurevleri karşılaştırıldığında devlet bünyesindeki kuruluşların talep ettiği fiyatların çok daha düşük düzeylerde olduğunu söylemek mümkündür. Nitekim fiyatlar her yılın başında enflasyona göre tekrar düzenlenmektedir.