Blog

Geriatri Yaşlı Hekimliği

Geriatri Neye Bakar

Geriatri Neye Bakar

Geriatri neye bakar: Geriatri uzmanları, düşme, deliryum, demans, inkontinans veya polifarmasi gibi bir veya daha fazla yaşlılıkla ilişkili sendromu olan hastaların tedavisi ile ilgilenir.

Yazının Devamı »
Geriatri Nedir?

Geriatri Nedir?

Geriatri nedir: Geriatri, insanların yaşlandıkça karşılaştıkları hastalıklara ve değişimlere karşı yaşlıların gereken desteği almasını, tedavi olmasını ve uyum sağlamasını mümkün kılan bir sağlık alanıdır.

Yazının Devamı »
Geriatri Hemşireliği

Geriatri Hemşireliği

Geriatri hemşireliği, yaşlıların sağlık problemleri ve bakımı ile ilgilenen bir hemşirelik dalıdır. Günümüzde, ortalama yaşam süresinin artması ile birlikte önemli bir yere sahip olan sağlık alanlarından biridir.

Yazının Devamı »
Geriatri

Geriatri

Geriatri, insanların en çok korktuğu yaşlılık ile ilgili sorunları, tıbbi bakımları ve tedavileriyle ilgilenen bir tıp alanıdır. Bu alan insanlar için çok önemli olup, yaşlılığın herkesin başına geleceği için çok değerli bir tıp dalıdır.

Yazının Devamı »
Geriatri Takip

Geriatri – Yaşlılık Hastalıkları Nelerdir ?

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 65 yaş üstü artık yaşlı olarak kabul edilmektedir. Tabii ki herkesin 65 yaşından sonra aynı şikayetleri yaşaması söz konusu değildir ancak yine de bu yaşla birlikte artık belirli yaşlı bakım hizmetlerini, önlemleri ve kontrolleri atlamamak gerekmektedir.

Yazının Devamı »