Gebze Huzurevi

Gebze Huzurevi

Yazı İçeriği

Gebze huzurevi şubesiyle Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi, yaşlı misafirlerine evlerindeki konforu güven ve huzurla sunuyor.

Huzurevleri, günümüzde hem yaşlı ve kimsesiz olan kişiler hem de yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin yakınları tarafından sıklıkla merak edile ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında huzurevleri, devlet ve özel huzurevi olmak üzere iki farklı şekilde faaliyet göstermektedir.

Her iki huzurevi türünün de fiyat ve başvuru şartı gibi konularda ufak da olsa farklılıkları vardır. Ancak genel olarak huzurevi; yaşlı, bakıma ihtiyacı olan, Parkinson ve demans gibi ağır hastalıkları olan kişilere sağlık, bakım ve barınma hizmeti veren kuruluş olarak tanımlanabilir.

Gebze Huzurevi: Gebze’de Yaşlı Bakım Evi Var mı?

Gebze, nüfus oranı azımsanmayacak düzeyde olan ve dolayısıyla da birçok alanda olduğu gibi huzurevi konusunda da ihtiyaç ve taleplerin oldukça fazla olduğu iller arasında yer almaktadır. Birçok bölgede olduğu gibi Gebze’de de huzurevi sayısı fazla olsa da akla ilk gelen Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi şubesi olan Gebze huzurevi olmaktadır.

Alanında uzman olan bakım ve sağlık personeli kadrosunun yanı sıra güvenlikli, temiz ve konforlu bir yaşam alanı sunan Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi Gebze şubesi, yaşlı misafirlerine ev konforu sunarken aynı zamanda yaşıtlarıyla birlikte huzur ve refah içinde bir yaşam sürmelerini de sağlamaktadır.

Gebze Huzurevi: Huzurevine Başvuru Şartları Nelerdir?

İstanbul huzurevleri gibi aslında özel ve devlet fark etmeksizin tüm huzurevleri başvuru sırasında birtakım şartların karşılanmasını beklemektedir. Huzurevinde kalmak isteyen kişilerin öncelikle devlet huzurevleri için 60, özel huzurevleri için 55 yaşını doldurmuş olması gereklidir.

Yaş sınırını geçmiş olan, hasta, bakıma muhtaç ve bakacak kimsesi olmayan herkes devlet bünyesinde hizmet veren huzurevlerinde ya da özel huzurevlerinde yaşamını huzur içinde devam ettirebilmektedir.

Gebze Huzurevi: Huzurevi Ücretleri Ne Kadar?

Huzurevi fiyatları, devlet ve özel kurumlar bünyesinde farklılık göstermektedir. Özel huzurevi fiyatları birbirinden farklı olabilmektedir. Şöyle ki; devlet bünyesinde faaliyetlerini ve hizmetlerini yürüten huzurevleri, tamamen ücretsiz kurumlardır ve yaşlı misafirlerinden herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Lüks huzurevi fiyatları ise her yıl değişkenlik göstermekle birlikte her özel huzurevinin sunduğu imkanlar ve özellikler doğrultusunda da fiyatları farklılaşabilmektedir. Daha geniş kapsamlı ve üst düzey konfora sahip olan VIP huzurevi fiyatları ise biraz daha yüksek fiyat bandında seyretmektedir.