Eviniz Gibi

eviniz-gibi

Yazı İçeriği

Huzurlu Eviniz Gibi

Kalbi on sekiz yaşındaki genç gibi atan, ancak dizleri, gözleri ve tüm organları kimlik yaşıyla orantılı olarak yeteneklerini ve çalışma verimini kaybeden yaşlı misafirlerimizin, hayata bağlılığını sağlamak, daha da önemlisi hala sağlam ve aile içerisinde çok kıymetli olduklarını hissettirmek için hitap şeklinden, doğru davranış, sağlıklı iletişim ve duyguların doğru ifadesine kadar kendi içinde tutarlı ve samimi yaklaşım gösterme çabası içerisindeyiz.

Yaşlılarımızın rahat, sınırsız ve sansürsüz kendilerini ifade edebilmeleri için bulundukları mekana çok hızlı bir şekilde adaptasyonunu sağlayarak huzurevinde kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlamak temel amaçlarımızdandır.

Fiziki hareket etmekte zorluklar başladığında, üç önemli faktör ortaya çıkar; hayat garantisi için para, alıştıkları eşyalar ve ayrılmaktan korktukları evleri.

Eğer yeni geldikleri huzurevini evleri gibi hissetmezlerse bir süre sonra ev hasreti son noktaya çıkar ama ortamı ev gibi yaparsanız huzurevleri huzura dönüşür ve gerçekten huzurevi ev olmaya başlar.