Demans

Demans Testi

Demans Testi

Demans testi birçok hastalığın şüphesi ile hastalığın  olduğuna karar vermek amacı ile hastaya uygulanır. Özellikle zihinsel yeteneklerde zayıflık ve beynin yürütme fonksiyonlarında gerilik olduğunda yapılır. Demans yani unutma hastalığı birçok nedene bağlı olarak ortaya çıktığı için tanı işlemleri bazı testlerle yapılabilmektedir.

Yazının Devamı »
Demans Ne Demek

Demans Ne Demek

Demans ne demek ne anlama gelir: Demans tek başına bir hastalık olmayıp bellekle ilgili tüm hastalıkları kapsar. Fakat genel olarak belleğin ve zihinsel yeteneklerin bozulmasına neden olan hastalıklar için kullanılır.

Yazının Devamı »
Demans Tedavisi

Demans Tedavisi

Demans tedavisi unutkanlığın ön planda yer aldığı birçok hastalık için uygulanır. Özellikle ileri yaşlarda olan kişilerde fazlasıyla rastlanan bu hastalık, temelinde farklı hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Günlük hayatta unutma olarak bilinen bu hastalığın tedavisi çok zor olup, sadece ortaya çıkan semptomları yönetilebilmektedir.

Yazının Devamı »
Demans Belirtileri

Demans Belirtileri

Demans belirtileri konuşma, hatırlama, öğrenme ve koordinasyon üzerinde kişiyi etkiler. Daha çok yaşlılarda görülen bu hastalık halk dilinde bunama ismi ile de bilinir. Genç yaşlarda da görülen bu hastalık küçük bir belirti olarak unutma ile başlar.

Yazının Devamı »
Demans Hastalığı

Demans Hastalığı

Demans hastalığı özellikle ileri yaşlı kişiler veya ailesinde demans hastalığı olan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Demans hastalığı halk arasında bunama olarak da bilinir. Bu hastalığın en önemli özelliği hastaların beyinsel fonksiyonlarını etkilemesi ve bu şekilde günlük hayatta kullandıkları temel becerileri kaybetmelerine yol açmasıdır.

Yazının Devamı »