Çamlıca Şubesi

ÇAMLICA ASUDE YAŞAM VE SAĞLIK MERKEZİ

Çamlıca Şubemiz

İstanbul Anadolu Yakası’nda en “ASUDE” yeri olan Büyük Çamlıca Tepesi’nin eteklerinde 900 metrekare bahçe içerisinde, ulaşım açısından mükemmel lokasyonda önünde otobüs durağı, arka kısmından (sokak kısmında bahçe kapısında) araçla girişi olan 10 araçlık otoparklı, 2018 yılında tamamen huzurevi ve yaşlı bakım merkezi olarak planlanan ve yapılan 5 katlı Çamlıca Huzurevi binamız Haziran 2018 tarihi ile yaşlı misafir kabullerine başlamıştır.

Binanın bodrum katı tamamen idari bölüm olarak düzenlenmiş. Bu katta müdüriyet, sağlık odası, sosyal servis odası, mescit, dinlenme salonu, mutfak, yemekhane, WC’lerden oluşmaktadır.

Giriş katımız 15 yataklı olup, içinde banyo ve WC’si olan palyatif bakım odalarından oluşmaktadır. Bu katta merkezi sistemden oksijen ve aspirasyon sistemi mevcuttur. Yoğun bakım sonrası, ameliyat sonrası kanser hastalarının terminal dönemlerinde, solunum sıkıntısına bağlı hastalıklar ile emboli, Parkinson, Alzheimer gibi nörolojik hastalıkların son evrelerinde doğal yoldan besleme yeteneğini kaybeden hastalara yaşlı bakımı hizmeti verilecek şekilde dizayn edilmiştir.

1. , 2. ve 3. katlarda ise tekli, ikili, ve üçlü olmak üzere her birinin içinde banyo ve tuvaleti olan odalarda uzman doktor tarafından rutin sağlık takip ve tedavileri takip edilebilen yaşlı misafirlerimizin kalacağı şekilde dizayn edilmiştir. Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri için gereken tüm şartlar yerine getirilmiş olup buna ek olarak her odaya banyo WC yapılmış, ayrıca dinlenme saatlerinde yataklarındaki yaşlılarımıza dinlendirici müzik yayını için ses sistemi kurulmuştur.

Binanın sosyal alanları huzurevi tarafından kamera ile izlenmekte, isteyen misafir yakınları için ise istedikleri taktirde yakınlarını 7/24 kameradan izlemeleri için alt yapı oluşturulmuştur.

Binanın bütün katlarına hareket eden 6 kişilik son sistem asansör faaliyette olup ayrıca binanın acil durumlarda elektriği besleyecek 55 kilowattlık jeneratör mevcuttur.

Çamlıca Şubemiz Galeri