Asude Huzurevi
Alzheimer Tedavisi

Alzheimer Tedavisi

Alzheimer tedavisi konusunda günümüzde gelişen tıp ile yeni tedaviler bulunmuştur. Fakat bilinmelidir ki kesin olarak hastalığı bitiren bir tedavi henüz bulunamamıştır.

Yazının Devamı »
Alzheimer Belirtileri

Alzheimer Belirtileri

Alzheimer belirtileri hastalığın başladığı andan itibaren kendini belli eder. Özellikle hatırlamayı ve konuşma üzerinde etkisi olan hücrelerin yavaş yavaş ölmesi ile başlayan hastalık, tamamen hücrelerin ölmesine kadar devam eder.

Yazının Devamı »
Alzheimer Evreleri

Alzheimer Evreleri

Alzheimer evreleri hastalığın nasıl bir süreç içinde geliştiğini, hangi belirtilerin ortaya çıkacağını gösteren bir kavramdır. Özellikle yavaş gelişen Alzheimer hastalığı için bu evreler çok önemlidir.

Yazının Devamı »
Huzurevine Nasıl Başvurulur

Huzurevine Nasıl Başvurulur?

Huzurevine nasıl başvurulur: Özel bakım ve gözetim desteğine ihtiyaç duyan yaşlıların yaşam kalitesini yükseltmek, yaşadıkları süreyi mutlu ve aktif geçirmelerini sağlamak amacıyla huzurevleri kurulmuştur.

Yazının Devamı »
Huzurevi Nedir

Huzurevi Nedir?

Huzurevi nedir: Türkiye’de devlete ait huzurevlerinde 60 yaş özel huzurevlerinde ise 55 yaş ve üstü yaşlıları korumak, bakmak, sosyal, psikolojik ve fiziksel gereksinimlerini karşılamak, sürekli bakıma ve rehabilitasyon gereksinimi duyanlara bakım ve rehabilitasyon hizmeti vermekle görevli ve yükümlü kurumdur.

Yazının Devamı »
Huzurevleri

Huzurevleri

Huzurevleri belirli bir yaşın üzerindeki kişilerin gerek psikolojik olarak gerekse fizyolojik olarak bakımını üstelenen kurumlar kuruluşlardır.

Yazının Devamı »
Emboli Atması

Emboli Atması

Emboli atması arter damarlarda meydana gelen tıkanma ve birikme sonucunda ortaya çıkan rahatsızlıktır. Daha çok akciğer ve beyin üzerinde meydana gelmesiyle bilinen bir hastalıktır.

Yazının Devamı »
Als Hastalığı

Als Hastalığı

Als hastalığı beynin ve omuriliğin içinde bulunan sinir hücrelerinin zarar görmesi ile karşımıza çıkan hastalıktır. Özellikle motor nöronların kaslara uyarı gönderemediği durumlarda etkileri ortaya çıkmaya başlar ve aşırı yorgunluk hissedilir.

Yazının Devamı »
Geriatri

Geriatri

Geriatri, insanların en çok korktuğu yaşlılık ile ilgili sorunları, tıbbi bakımları ve tedavileriyle ilgilenen bir tıp alanıdır. Bu alan insanlar için çok önemli olup, yaşlılığın herkesin başına geleceği için çok değerli bir tıp dalıdır.

Yazının Devamı »
Parkinson Hastalığı

Parkinson Hastalığı

Parkinson hastalığı, Dopamin maddesinin üretiminin azalması ve bunun sonucunda, beyin hücreleri arasındaki iletişimin sağlıklı olarak kurulamamasından kaynaklanır. Beyin hücrelerinin iletişimindeki aksaklıklar neticesinde hastaların vücutlarında titremeler, kasılmalar, hareketlerde yavaşlama ve zorlanmalar meydana gelir. Parkinson hastalığı kendisini daha çok ileri yaşlı kişilerde gösterir.

Yazının Devamı »
Demans Hastalığı

Demans Hastalığı

Demans hastalığı özellikle ileri yaşlı kişiler veya ailesinde demans hastalığı olan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Demans hastalığı halk arasında bunama olarak da bilinir. Bu hastalığın en önemli özelliği hastaların beyinsel fonksiyonlarını etkilemesi ve bu şekilde günlük hayatta kullandıkları temel becerileri kaybetmelerine yol açmasıdır.

Yazının Devamı »
Alzheimer Hastalığı

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer hastalığı toplumun geneli tarafından oldukça merak edilen ve özellikle ileri yaşlı kişiler ve yakınları tarafından sıkça araştırılan bir konudur. Ancak son yıllarda genç yaşta da Alzheimer olan birçok insan vardır. Alzheimer hastalığının en yaygın bilinen belirtisi hafıza kayıpları ve unutkanlıktır. Bu hastalık tıbbi olarak beyin hücrelerinin ölmesinden kaynaklanır.

Yazının Devamı »
1sisli-sube-ara
1camlica-sube-ara
1sisli-sube-gidin
1camlica-sube-gidin
1bize-yazin
1geri-bildirim-gonderin