Asude Huzurevi
Emboli Atması

Emboli Atması

Emboli atması arter damarlarda meydana gelen tıkanma ve birikme sonucunda ortaya çıkan rahatsızlıktır. Daha çok akciğer ve beyin üzerinde meydana gelmesiyle bilinen bir hastalıktır.

Yazının Devamı »
Als Hastalığı

Als Hastalığı

Als hastalığı beynin ve omuriliğin içinde bulunan sinir hücrelerinin zarar görmesi ile karşımıza çıkan hastalıktır. Özellikle motor nöronların kaslara uyarı gönderemediği durumlarda etkileri ortaya çıkmaya başlar ve aşırı yorgunluk hissedilir.

Yazının Devamı »
Geriatri

Geriatri

Geriatri, insanların en çok korktuğu yaşlılık ile ilgili sorunları, tıbbi bakımları ve tedavileriyle ilgilenen bir tıp alanıdır. Bu alan insanlar için çok önemli olup, yaşlılığın herkesin başına geleceği için çok değerli bir tıp dalıdır.

Yazının Devamı »
Parkinson Hastalığı

Parkinson Hastalığı

Parkinson hastalığı, Dopamin maddesinin üretiminin azalması ve bunun sonucunda, beyin hücreleri arasındaki iletişimin sağlıklı olarak kurulamamasından kaynaklanır. Beyin hücrelerinin iletişimindeki aksaklıklar neticesinde hastaların vücutlarında titremeler, kasılmalar, hareketlerde yavaşlama ve zorlanmalar meydana gelir. Parkinson hastalığı kendisini daha çok ileri yaşlı kişilerde gösterir.

Yazının Devamı »
Demans Hastalığı

Demans Hastalığı

Demans hastalığı özellikle ileri yaşlı kişiler veya ailesinde demans hastalığı olan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Demans hastalığı halk arasında bunama olarak da bilinir. Bu hastalığın en önemli özelliği hastaların beyinsel fonksiyonlarını etkilemesi ve bu şekilde günlük hayatta kullandıkları temel becerileri kaybetmelerine yol açmasıdır.

Yazının Devamı »
Alzheimer Hastalığı

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer hastalığı toplumun geneli tarafından oldukça merak edilen ve özellikle ileri yaşlı kişiler ve yakınları tarafından sıkça araştırılan bir konudur. Ancak son yıllarda genç yaşta da Alzheimer olan birçok insan vardır. Alzheimer hastalığının en yaygın bilinen belirtisi hafıza kayıpları ve unutkanlıktır. Bu hastalık tıbbi olarak beyin hücrelerinin ölmesinden kaynaklanır.

Yazının Devamı »
Palyatif Tedavi

Palyatif Tedavi

Palyatif tedavi, tedavisi olmayan hastalıklar ile yaşayan ya da başka ciddi hastalıklar ve tedavilerinden kaynaklı yaşam kalitesi düşen hastalar için destekleyici bir yöntemdir. Bu tedavi yönteminde amaç hastalığı tamamı ile iyileştirmek ya da geriletmek değil, hastanın mevcut durumu içerisinde mümkün olan en yüksek yaşam kalitesine sahip olmasını sağlamaktır.

Yazının Devamı »
Palyatif Bakım Rehberi

Palyatif Bakım Rehberi 2021

Palyatif bakım çözümü olmayan bir hastalıkla yaşayan ya da başka ciddi hastalıklardan kaynaklı yaşam kalitesini azaltacak semptomları olan kişilerin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik destekleyici bakımdır. Bu bakım uzman ekipler tarafından genellikle palyatif bakım merkezlerinde verilmektedir. Ancak, bu bakım kişinin tercihi doğrultusunda evde de yapılabilmektedir.

Yazının Devamı »
Yaşlı Bakım Evi Rehberi

Yaşlı Bakım Evi Rehberi

Yaşlı bakım evi, günümüzde insanların iş hayatından dolayı bakıma muhtaç aile bireylerinin ihtiyaçlarının giderildiği son zamanlarda artış gösteren bir kuruluştur. Ayrıca insanlar evde olsalar dahi yaşlı bakım sorumluluğunu yüklenmek istememektedir, bu nokta da yaşlı bakım merkezi, çözüm yolu olmaktadır.

Yazının Devamı »
Evde Yaşlı Bakım

Evde Yaşlı Bakım

Evde yaşlı bakım hizmeti bazı operasyonlar sonrası destek tedavisinde veya kronik hastalığı olan kişilerin tedavisinde gerekli teşhis ve tedavilerin yapılmasıdır. Yaşlı bakım evlerine maddi olarak gücü yetmeyen ve evinin, çevresinin konforundan uzaklaşmak istemeyen yaşlı ve hastalar bu hizmeti tercih etmektedir.

Yazının Devamı »
Yaşlı Bakım Merkezi

Yaşlı Bakım Merkezi

Yaşlı bakım merkezi, kendi kendine yetebilen yaşlıların veya yaşlılıktan dolayı hastalık veya engeli bulunan yaşlıların yaşamlarını devam ettirdiği kurumlardır. Yaşlı bakım merkezi, devlet özel ve vakıflar tarafından açılmasına izin verilen, bünyesinde hemşire, doktor, hasta bakıcı gibi hizmetleri barındıran yerlerdir.

Yazının Devamı »
1sisli-sube-ara
1camlica-sube-ara
1sisli-sube-gidin
1camlica-sube-gidin
1bize-yazin
1geri-bildirim-gonderin