Bahçelievler Huzurevi

Bahçelievler Huzurevi

Yazı İçeriği

Bahçelievler huzurevi arayışlarınız var ise Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi sizlere beklentilerinizin üzerinde konforlu yaşam alanları sunuyor.

Huzurevleri, bakıma muhtaç olan ev kimsesi olmayan yaşlılara bakım hizmeti veren kuruluşlardır. Dolayısıyla da çok fazla merak edilen, araştırılan ve aynı zamanda huzurevi seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır.

Bakıma ihtiyacı olan ve kimsesi olmayan yaşlıların yanı sıra aynı zamanda yaşlılık dönemini sosyal bir ortamda yaşıtlarıyla konforlu bir şekilde geçirmek isteyen kişiler de huzurevlerine başvuru yapabilmektedir. Ancak genellikle tüm huzurevleri, başvuru yapan yaşlılarda belirli şartlar aramaktadır. Dolayısıyla da bu şartları karşılamayan yaşlıların huzurevine müracaatları olumsuz olarak değerlendirilebilir.

Bahçelievler Huzurevi Kabul Koşulları

Huzurevi kabul koşulları hem yaşlılar hem de yaşlı yakınları tarafından araştırılan önemli detaylardan birisidir. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki; hem devlet hem de özel huzurevi birimlerinde başvuru yapan yaşlıların bir takım şartları karşılıyor olması gereklidir. Bu şartların en önemlisi ise yaş şartıdır.

Birçok ilde olduğu gibi İstanbul’da da huzurevleri özel ve devlet olmak üzere ikiye ayrılır. Özel ve devlet huzurevlerinin özelliklerinin farklı olmasıyla birlikte aynı zamanda yaşlı misafirleri için koydukları yaş sınırı da farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda devlet huzurevleri için 60 yaş, özel huzurevleri için 55 yaş sınırı vardır. Yaş sınırının yanı sıra kimsesiz olan, sosyal güvencesi bulunmayan ve bakıma ihtiyacı olan yaşlılar aynı zamanda huzurevi kabul koşullarını da karşılamış olmaktadır.

Bahçelievler Huzurevi Fiyatları

Huzurevi fiyatları, özel ve devlet huzurevlerinde farklılık gösterdiğinden bu durum İstanbul huzurevleri için de geçerli olmaktadır. Öncelikle devlet bünyesi altında hizmet veren huzurevleri, bakıma ihtiyacı olan ve sosyal güvencesi olmayan yaşlılara ücretsiz bakım hizmetleri sunmaktadır. Ancak bu durum özel huzurevi birimleri için aynı değildir.

Bahçelievler huzurevi gibi özel olarak hizmet veren Avrupa yakası huzurevleri, ücretlidir. Bu kuruluşların ücretleri ise her yıl güncellendiği gibi aynı zamanda huzurevinin konumu, imkanları ve sunduğu hizmetlerle aynı orantılı şekilde fiyatlar da her birimde farklılık gösterebilmektedir. Sizler de Asude Yaşam ve Sağlık Merkezi ile iletişime geçerek bu konuda en doğru kararı kısa sürede verebilirsiniz.