Alzheimer

Alzheimer Testi

Alzheimer Testi

Alzheimer testi, bir kişinin Alzheimer hastası olup olmadığının erken tespit edilebilmesini sağlayabilmektedir. Tanı, belirli semptomların varlığını belirleyerek ve diğer demans nedenlerini dışlayarak yapılır. Bu, kapsamlı bir tıbbi öykü, zihinsel durum testi, fiziksel ve nörolojik muayene, kan testleri ve beyin görüntüleme muayenesi dahil olmak üzere dikkatli bir tıbbi değerlendirmeyi içerir.

Yazının Devamı »
Alzheimer Nedir

Alzheimer Nedir?

Alzheimer Nedir: Alzheimer hastalığı, ilerleyici bir durumdur ve demansa neden olan çeşitli sebeplerden biridir. Alzheimer, zihinsel işlevlerde ilerleyici bir düşüş, hafıza kaybı ve kafa karışıklığına neden olur.

Yazının Devamı »
Alzheimer Tedavisi

Alzheimer Tedavisi

Alzheimer tedavisi konusunda günümüzde gelişen tıp ile yeni tedaviler bulunmuştur. Fakat bilinmelidir ki kesin olarak hastalığı bitiren bir tedavi henüz bulunamamıştır.

Yazının Devamı »
Alzheimer Belirtileri

Alzheimer Belirtileri

Alzheimer belirtileri hastalığın başladığı andan itibaren kendini belli eder. Özellikle hatırlamayı ve konuşma üzerinde etkisi olan hücrelerin yavaş yavaş ölmesi ile başlayan hastalık, tamamen hücrelerin ölmesine kadar devam eder.

Yazının Devamı »
Alzheimer Evreleri

Alzheimer Evreleri

Alzheimer evreleri hastalığın nasıl bir süreç içinde geliştiğini, hangi belirtilerin ortaya çıkacağını gösteren bir kavramdır. Özellikle yavaş gelişen Alzheimer hastalığı için bu evreler çok önemlidir.

Yazının Devamı »
Alzheimer Hastalığı

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer hastalığı toplumun geneli tarafından oldukça merak edilen ve özellikle ileri yaşlı kişiler ve yakınları tarafından sıkça araştırılan bir konudur. Ancak son yıllarda genç yaşta da Alzheimer olan birçok insan vardır. Alzheimer hastalığının en yaygın bilinen belirtisi hafıza kayıpları ve unutkanlıktır. Bu hastalık tıbbi olarak beyin hücrelerinin ölmesinden kaynaklanır.

Yazının Devamı »