Aksaray Huzurevi

Aksaray Huzurevi

Yazı İçeriği

Aksaray huzurevi arayanlar için günümüzde hem devlet hem özel olarak sayısız birçok seçenek bulmak mümkündür.

Huzurevleri; belli bir yaşın üzerinde olan hasta, kimsesiz ve ömrünün kalan kısmını sosyal bir ortamda huzurla geçirmek isteyen kişiler için son derece konforlu bir alternatif yaşam alanı haline gelmiştir. Hem yaşlılar hem de yaşlı yakınları için her dönem araştırılan huzurevlerinin en çok sorgulandığı bölge de Aksaray olmaktadır.

İstanbul huzurevleri arasında yer alan Aksaray Huzurevi seçenekleri ise oldukça fazladır. Bölgede hem devlet hem de özel birçok huzurevi faaliyet göstermektedir. Her huzurevinin fiyatları, hizmet kalitesi, şartları kendi bünyesinde oluşturduğu hizmet politikasına göre farklılık gösterebilmektedir.

Aksaray Huzurevi: Aksaray Huzurevi Kimleri Kabul Eder?

Her huzurevinin hizmet ve fiyat politikası farklılık gösterse de genellikle misafir kabul şartları benzerlik göstermektedir. Bu benzerliklerin başında ise her adres için aynı olan yaş şartıdır. Huzurevinde yaşamak isteyen bireylerin öncelikle 60 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Bu yaş sınırı özel huzurevlerinin bazılarında 55 olarak da belirlenebilmektedir.

Bireylerin bulaşıcı bir hastalığı olmaması, alkol ve metamfetamin benzeri gibi bağımlılıklarının olmaması, tuvalet ve yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarını kendisinin karşılayabiliyor olması da kabul sırasında aranan şartların başında gelmektedir. Ayrıca bireylerin ruhsal açıdan sağlıklı olması da huzurevindeki diğer bireylerin sağlığı ve güvenliği açısından aranan özellikler arasında yer almaktadır.

Aksaray Huzurevi: Aksaray Devlet Huzurevi Fiyatları Ne Kadar?

Huzurevi fiyatları, birçok faktöre göre her adreste değişkenlik gösterebilmektedir. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki; devlet huzurevleri ve özel huzurevi kuruluşları arasında gözle görülür derecede bir fiyat farkı vardır. Devlete bağlı olarak hizmet veren huzurevlerinin fiyatları çok cüzi miktardadır. Ancak özel olarak hizmet veren huzurevi kuruluşlarının fiyatları kendi içlerinde her yerde farklılık gösterebilir. Bunlara ek olarak, lüks huzurevi fiyatları ise en yüksek olanlardır.

Hizmet kalitesi, huzurevinin hizmet verdiği uzman kadronun niteliği, oda özellikleri, varsa huzurevinin sağladığı ekstra sağlık hizmetleri gibi tüm detaylar özel huzurevlerinin fiyatlarını doğrudan etkileyen faktörlerdir. Hem devlet hem de özel huzurevlerinin fiyatları her yeni yılın başında belirli oranda değiştirilmektedir. Bu nedenle de tek ve genel-geçer bir fiyat aralığı vermek mümkün değildir.